Podczas projektowania i aranżowania własnej łazienki należy przede wszystkim skupić się na funkcjonalności pomieszczenia. Wiadomo, że w tym wnętrzu przechowuje się całkiem sporo kosmetyków, chemii oraz urządzeń do stylizacji. Ponadto w każdej łazience gromadzimy niemałą liczbę ręczników.

Oryginalne uchwyty łazienkowe na ręcznik

uchwyty do łazienki na ręcznikiNajczęściej ręczniki wiszą na kaloryferze lub leżą na koszu z praniem czy pralce. Niestety żadne z tych miejsc nie jest do tego przeznaczone. Nawet jeśli chcemy, aby mokry ręcznik wyschnął powieszony na grzejniku, to pamiętajmy, że zajmuje on sporo miejsca i równocześnie zabiera ciepło, które powinno trafić do wnętrza. Najlepiej więc sprawdzą się tutaj specjalne uchwyty do łazienki na ręczniki, które montuje się w prosty sposób na ścianie. Tego typu rozwiązanie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a pomieści naprawdę sporo łazienkowych tekstyliów. Producenci oferują uchwyty w różnych stylach, kolorach i wielkościach. Każdy więc jest w stanie dopasować coś odpowiedniego dla siebie i potrzeb pozostałych członków rodziny. W przypadku wieloosobowej rodziny taka opcja sprawdzi się wręcz idealnie. Dzięki uchwytom zyskamy sporo dodatkowego miejsca na pozostałych meblach, co ma ogromne znaczenie w przypadku niewielkich przestrzeni. Warto już na etapie projektowania łazienki wygospodarować odpowiednie miejsce, w którym uchwyty zostaną zamontowane. Najpopularniejsze są wieszaki metalowe srebrne lub w kolorze białym czy też czarnym.

Do uchwytów dobrze też dopasować pozostałe elementy wyposażenia łazienki, które wpływają na komfort jej użytkowania. Mowa tutaj choćby o dodatkowym uchwycie czy też stojaku na papier toaletowy, koszu na śmieci oraz szczotce do czyszczenia wc. Wszystkie dodatki powinny być w zbliżonym kolorze i stylu.