Silniki diesla są bardzo wytrzymałe i niezawodne. Jednak po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów trzeba liczyć się z faktem, że niektóre elementy się zużywają i trzeba będzie je wymienić, bądź zregenerować. Właśnie dlatego pojawia się na rynku coraz więcej specjalnych serwisów, które w swoich ofertach posiadają regeneracje wtryskiwaczy, czy turbosprężarek. Są to bowiem części, których wymiana na nowe należy do bardzo drogich. Dlatego nie brakuje klientów, którzy chcieliby skorzystać z usług regeneracji, zdecydowanie tańszych, a dających porównywalne efekty.

Regeneracja turbin w Przemyślu

turbosprężarka - regeneracja w PrzemyśluKażda turbosprężarka musi przejść przez ten sam proces regeneracji. Najpierw zostaje wymontowana z samochodu, poddana licznym testom, a dopiero później można jednoznacznie stwierdzić jaka była przyczyna awarii. Testy wykazują także, które komponenty będą podlegały wymianie, a które z nich mogą zostać zamontowane ponownie. Turbina musi zostać w całości rozebrana, aby mechanik mógł dokładnie przejrzeć najmniejsze części, sprawdzić ich stan oraz szczelność całego urządzenia. Działanie turbiny opiera się na ciśnieniu, niezbędne więc jest, aby posiadała ona wystarczające zabezpieczenia. Każdy element, który wróci do instalacji musi zostać właściwie przeczyszczony, by nie pozostały na nim żadne opiłki, które mogą zaszkodzić pracy silnika. Dopiero wtedy można poddać turbinę obróbce mechanicznej i wymienić wszystkie niezbędne komponenty. Po złożeniu wszystkich elementów można powiedzieć, że jest to nowa turbosprężarka – regeneracja w Przemyślu dała możliwość wykorzystania jej ponownie w tym samym aucie. Wystarczy ją odpowiednio zamontować, sprawdzić wszystkie parametry i ewentualnie je wyregulować, jeśli nie będą zgodne z poprzednimi. Ważne jest, aby serwis załączył pełną dokumentację wraz z gwarancją, aby po kilku dniach nie okazało się, że turbina musi znowu zostać całkowicie rozebrana.

Odpowiednio doświadczona firma podejmie się regeneracji turbiny każdego typu. W większości przypadków wymiana niektórych komponentów pozwoli na dalsze użytkowanie minimum przez kilka lat, w zależności od ilości pokonywanych kilometrów. Turbina po regeneracji działa jak nowa i daje tyle samo mocy, dlatego różnica między wymianą, a dokonaniem naprawy jest niemal niewyczuwalna.