Kiedyś prawie każdy nosił na ręce zegarek, żeby zawsze być wszędzie na czasie. Dziś to małe urządzenie wyparły telefony, w których jest mnóstwo funkcji związanych nie tylko z czasem. Jednakże sytuacja nieco się zmieniła, kiedy pojawiły się smartwatch’e.

Kto może korzystać ze smartwatch’a?

smartwatch 4gNowoczesna technologia tak nas rozpieszcza, że ciężko nam bez niej żyć. Nasz tryb życia jest coraz szybszy, więcej rzeczy chcemy robić i też lubimy być w stałym kontakcie ze światem, bez konieczności noszenia zbędnych urządzeń. Dziś prawie każdy nosi przy sobie telefon komórkowy, który jest nieraz najcenniejszą rzeczą. Jednak są sytuacje, kiedy nie chcemy lub nie możemy go ze sobą wziąć. Wtedy idealnym będzie smartwatch 4G, który można sparować ze swoim smartfonem. To urządzenie jest tylko pozornie zegarkiem, bo tak naprawdę, to inteligentny zegarek, który posiada wszystkie podstawowe funkcje smartfona. Inteligentne zegarki noszą nie tylko dorośli, ale coraz częściej również dzieci, ponieważ są mniejsze, a dają te same możliwości co telefon. Dzięki niemu, rodzice mogą mieć stały kontakt z dzieckiem przez cały dzień, a dzięki lokalizatorowi, mogą na bieżąco sprawdzać gdzie się znajduje dziecko. Smartatch może mierzyć puls, ciśnienie krwi, liczyć kroki, spalone kalorie i powiadamiać o przychodzących połączeniach, smsach i mailach. Osoby uprawiające sporty na świeżym powietrzu często z niego korzystają, ponieważ przydają się z mierzeniu efektywności ćwiczeń i też zapewniają kontakt z bliskimi.

Smartwatch jest zdecydowanie lepszy od zwykłego chronometru, ponieważ poza odmierzaniem czasu, pełnie jeszcze kilkanaście dodatkowych funkcji. W sklepach dostępne są inteligentne zegarki w przedziale cenowym od niecałych dwustu do sześciuset złotych.