Właściciele domowych zwierząt starają się im zapewnić wszystko co najlepsze, łącznie z regularnymi wizytami u weterynarza. Od momentu zaprzestania karmienia przez matkę, kot może już spożywać karmę przeznaczoną dla juniorów, a po około roku dla dorosłych osobników. W sklepach zoologicznych znajdziemy sporo producentów karm dla kotów, które mogą być w postaci suchej, lub mokrej. 

Jakiej firmy kupić karmę dla kota?

karma dla kota power of natureDomowe koty nie muszą się niczym martwić, gdyż ich właściciel dbają o każdy aspekt ich życia. W życiu takiego pupila najważniejszy jest sen, zabawa i jedzenie, które jest podawane o regularnych porach. Weterynarze zalecają, aby koty karmić specjalnymi mieszankami karm, które posiadają w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki i są dostępne w wersji suchego granulatu, lub mięsnych kawałków w sosach i galaretkach. Karma dla kota Power of Nature jest jedną z niewielu na rynku, która posiada aż osiemdziesiąt procent mięsa, głównie pochodzącego z ekologicznych upraw. W ich składzie nie ma antybiotyków, hormonów, sztucznych barwników, czy konserwantów. Posiada ona wysoką zawartość białka zwierzęcego, które jest w łatwo przyswajalnej formie. Bardzo ważne dla zdrowia kotów są kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, które także się znajdują w karmie w wysokiej dawce. Obok mięsa, w karmie znajdziemy różne rodzaje warzyw, które są źródłem witamin i minerałów takich jak selen, cynk, żelazo, witamina A, E i D. W sprzedaży znajdziemy karmy dla kotów kastrowanych i sterylizowanych, aktywnych, z wrażliwymi żołądkami, czy dla małych kociąt. Każda posiada nieco inny skład, ale wszystkie opierają się na naturalnych składnikach, które są fundamentem dobrego zdrowia naszego kota. Sucha karma Power of Nature jest dostępna w opakowaniach po pięćset gramów i po kilogramie.

Nie jest łatwo wybrać najlepszą karmę dla kota, gdyż każdy producent twierdzi, że jego jest najlepsza. Jednak nie zawsze skład potwierdza tą opinię. Przed zakupem warto sprawdzać co faktycznie się znajduje w środku, żeby nie zaszkodzić kotu. Karmy Power of Nature kupimy w większości lepszych sklepów zoologicznych na wagę, lub w różnej pojemności opakowaniach. Uzupełnieniem diety kota, może być mokra karma pochodząca z puszek i saszetek oraz świeża woda do picia. 

 

Kategorie: Zwierzęta