Wiosenne i letnie spacery po lasach i łąkach czy rodzinne pikniki może zakłócić wiele rzeczy, szczególnie kleszcze. Te małe i pozornie niegroźne żyjątka mogą być wyjątkowo niebezpieczne, zwłaszcza dla naszych małych dzieci, które trzeba sprawdzić po każdym spacerze. Kleszcze najczęściej czepiają się kotów i psów, jednak nie stanowią one dla nich większego zagrożenia. Borelioza to choroba mogąca rozwinąć się u ludzi po „wizycie” kleszcza, dlatego oprysk na kleszcze może być bardzo przydatny.

Więcej informacji o oprysku na kleszcze

oprysk na kleszczeWiosna i lato to dla wielu wspaniałe pory roku. To wreszcie dla wielu czas, gdy można spędzać na świeżym powietrzu nieograniczoną ilość czasu. Jednak o ile ruch na dworze i wdychanie świeżego powietrza ma jak najbardziej pozytywny wpływ na nasze zdrowie, to jednocześnie w świecie poza domem czyha na nas wiele niebezpieczeństw. Jednym z nich są właśnie kleszcze, które oprócz bólu i dyskomfortu mogą wywoływać groźne dla naszego życia choroby, takie właśnie jak borelioza. Jak wszyscy wiemy, po znalezieniu kleszcza w skórze, należy jak najszybciej udać się do szpitala w celu wykonania testu na boreliozę. Jest ich kilka i niestety nie są one refundowane. Jednak objawy boreliozy są naprawdę poważne, lepiej więc upewnić się, czy ją mamy, zanim połączymy jej objawy z kleszczem, którego złapaliśmy pół roku wcześniej. Jednak są sposoby na to, by ustrzec się przed kleszczami. Gdy idziemy do lasu, wypsikajmy się wszelkimi możliwymi odstraszaczami. Jeśli mamy swój ogród, z którego chcemy bezpiecznie korzystać, pamiętajmy o częstym koszeniu trawy. Możemy również skorzystać z rozwiązania, jakim jest oprysk na kleszcze. W sklepach ogrodowych czy też w Internecie znajdziemy ogrom różnego rodzaju oprysków, które regularnie stosowane mogą uchronić nas przed wieloma nieprzyjemnościami i zapewnią nam spokój.

Niestety wychodząc do niezabezpieczonego przez oprysk na kleszcze ogrodu, nie możemy być pewni, że piknik na trawie nie skończy się wizytą w szpitalu czy na pogotowiu. Ciągła obawa i niepokój sprawia, że odpoczynek staje się niemożliwy, dlatego warto zapewnić sobie spokój. Tak jak wspomniano, niezbędne jest regularne koszenie trawy oraz zadbanie o oprysk na kleszcze, który zakupimy w każdym sklepie ogrodowym.

Kategorie: Usługi