Zapewne niejednokrotnie zdarzało się Państwu, że cenne zdjęcia, filmy lub dokumenty przechowywane na dyskach naszych komputerów czy w telefonach komórkowych nagle z niewiadomych powodów przepadały. Niekiedy zdarza nam się również usunąć coś przez nieuwagę lub zrobi to nasze dziecko bawiące się smartfonem. Na nasze szczęście istnieją skuteczne sposoby na odzyskiwanie takich plików.

Dane z telefonu – jak przywrócić?

odzyskiwanie danych ze smartfonaSkuteczne przywracanie usuniętych danych jest jak najbardziej możliwe. Gorzej jest jedynie w takiej sytuacji gdy chcemy przywrócić dane z urządzenia uszkodzonego fizycznie. Jeśli przykładowo telefon wpadł nam do wody lub  upadł i się roztrzaskał to przywrócenie danych może być bardziej skomplikowane. Niemniej jednak odzyskiwanie danych ze smartfona jest procesem, który możemy zainicjować samodzielnie. Potrzebować do tego będziemy komputera, kabla usb, którym połączymy telefon z komputerem, sterowników kompatybilnych z naszym urządzeniem oraz najważniejszą rzecz, którą jest program do odzyskiwania danych. W Internecie znaleźć możemy różne wersje programów do tego typu działań. Występują one w wersjach płatnych oraz darmowych. Niemniej jednak z darmowymi programami do odzyskiwania danych należy być ostrożnym. Często bowiem zdarza się taka sytuacja, że program skanuje naszego smartfona przez wiele godzin a za sam proces odzyskiwania danych, które odnalazł żąda od nas zapłaty i wykupienia wersji komercyjnej.

Ogólnie rzecz biorąc żeby odzyskać dane ze smartfona to opcje są dwie. Możemy zanieść nasze urządzenie do specjalistów, którzy znają się na rzeczy i nasze dane przywrócą. Drugą opcją, która może okazać się lepsza od poprzednio wymienionej jest samodzielna próba odzyskania danych. Niekiedy wystarczy odrobina wolnego czasu i trochę chęci i każdy z nas mógłby sobie z tym problemem poradzić.

Kategorie: IT