Cwany byłem i dzięki temu wiele mi się udawało w życiu osiągnąć. Inwestycja w zboże była jedną z najlepszych rzeczy, którą zrobiłem. Zarabiałem sporo, ale mimo to nie byłem rozrzutny i szukałem oszczędności wszędzie tam, gdzie było to realne.

Posiadanie lejowego silosu zbożowego

silosy zbożowe lejowePotrzebny był mi duży silos zbożowy i musiałem dokonać zakupu. Nie chciałem ruszać pieniędzy z oszczędności i wpadłem na pomysł, aby postarać się o dotację. Wiedziałem ile kosztowały nowe silosy zbożowe lejowe i liczyłem na pomoc finansową. Księgowa zajęła się wszelkimi formalnościami a ja co chwilę ją pytałem jak sprawy stoją. W czasie oczekiwania na decyzję postanowiłem już wybrać sobie silos zbożowy, bo szkoda było mi czasu. Zajrzałem do jednego z największych producentów silosów lejowych i tam znalazłem idealny silos. Odpowiadał mi on nie tylko pod względem jakości, ale też wielkości. Zarezerwowałem ten silos i stwierdziłem, że jak nie otrzymam dotacji to wyłożę własne pieniądze, bo silos był mi tak czy inaczej niezbędny. Kiedy już wracałem od tego producenta, to zadzwoniła księgowa z informacją, że otrzymałem dotację. Byłem zadowolony, bo to poprawiło mi humor na resztę dnia. Kiedy pieniądze pojawiły się u mnie na koncie, to od razu skontaktowałem się z producentem w sprawie silosu. Został on mi bezpośrednio dostarczony i pracownicy tego producenta zajęli się kompleksowym montażem. To był jeden z najlepszych dni w moim życiu, ponieważ nowy silos miał mi zapewnić ogromne zyski.

Ciężko pracowałem przez ostatni rok i doszedłem do wniosku, że czas nieco odpocząć. Planowałem się porządnie wyspać i nadrobić zaległości w książkach. Wyjechałem na kilka dni w góry, gdzie miałem swój domek i tam oddałem się relaksowi, który miał na mnie korzystny wpływ.