Każdego dnia kupujemy tysiące towarów, dzięki którym nasze życie staje się prostsze i wygodniejsze. Są one zazwyczaj zapakowane w przeróżny sposób, co ma dawać im ochronę przed wieloma czynnikami takimi jak uszkodzenia podczas transportu czy utrata świeżości. Opakowania sprawiają, że kupowane produkty zachowują swoją estetykę i trwałość. Ważny jest także sposób pakowania różnego rodzaju produktów, tak aby odpowiadał on danym potrzebom. Dlatego też osoby pracujące w miejscach gdzie pakuje się różnego typu dobra, muszą przykładać dużą uwagę do tego w jaki sposób jest to zrobione, tak aby jak najbardziej chronić dany produkt. Jakie zatem są formy pakowania towarów?

Towary szczególnej troski czyli zastosowanie siatki

Siatki do pakowaniaWiele różnych towarów wymaga zastosowania odpowiedniego rodzaju opakowań. Jednym z nich jest siatka do pakowania. Informacje, które można znaleźć na portalu www.opakowania.biz mówią o tym, że jest to specjalna siatka z tworzywa sztucznego, umożliwiająca pakowanie wielu różnych towarów w sposób który gwarantuje im odpowiednią ochronę podczas transportu a w przypadku niektórych ich typów gwarantuje także świeżość. Takie siatki wykorzystuje się między innymi do pakowania takich towarów jak owoce czy warzywa. Dzięki temu takie towary zachowują swoją świeżość i wysoką jakość. Dodatkową zaletą tego typu opakowań jest to, że dopasowują się do znajdującego w nich towaru. Warto także wspomnieć, że siatki są przyjazne dla zdrowia, ponieważ zapakowany w nich towar nie wchodzi w żadne reakcje z taką siatką.  Siatki do pakowania wykorzystywane są także do owijania roślin, dzięki czemu mają one zapewnioną odpowiednią ochronę a także estetyczny wygląd.

Dobrze zapakowana przesyłka – odpowiedni rodzaj kopert

Jednym z najpopularniejszych sposobów pakowania szczególnie różnego rodzaju korespondencji są koperty. Zapewniają one nie tylko odpowiednią ochronę przesyłki ale również jej estetykę. Wybierając kopertę należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak czas zużycia opakowania, estetykę, rozmiar, sposób adresowania oraz materiał z którego są wykonane koperty. Na rynku dostępne są różne koperty posiadające kopertyodpowiednie rozmiary takie jak:

  • c6
  • c5
  • c4
  • b4

Jednym z najczęściej spotykanych rozmiarów jest koperta c6. Ma ona wymiary ¼ kartki A4 i służy do przesyłania korespondencji drogą pocztową. Standardowe koperty są zwykle wykonane z białego lub brązowego papieru czy kartonu, co sprawia że są one uniwersalne. Kolejnym bardzo często używanym rodzajem kopert są koperty bąbelkowe. Posiadają one wnętrze wypełnione folią bąbelkową, co umożliwia przesyłanie w nich bardziej wrażliwych towarów, takich jak nośniki pamięci, porcelana czy szkło. Dużą ich zaletą jest niewielka waga, dzięki czemu można zaoszczędzić na opłatach pocztowych.

Drobny towar czyli użycie woreczków z zamknięciem

woreczki strunoweW przypadku gdy chcemy zapakować jakiś drobiazg lub część rozbieranego urządzenia, najlepsze okażą się woreczki strunowe. Są to foliowe woreczki o różnych rozmiarach, dzięki czemu można w nie zapakować różnego typu przedmioty jakie jak biżuteria, śrubki, elementy gry planszowej. Takie woreczki są wyposażone w trwały pasek, pozwalający na otwarcie oraz zamknięcie opakowania. Dzięki zastosowaniu tworzywa LDPE czyli polietylenu o niskiej gęstości, towary zapakowane w takie woreczki zyskują niezwykle wysoką jakość. Woreczki wykonane z folii mogą być przetwarzane ponownie. Dzięki zastosowaniu woreczków foliowych możliwe jest bezpieczne przechowywanie oraz transport różnych drobnych elementów, które muszą być dostarczone w całości.

Bezpieczny transport – owijanie folią dużych towarów

Transport paletowyOstatnią formą opakowań, które spotyka się na co dzień jest folia stretch. Według informacji z portalu www.folia.com.pl służy ona do owijania palet czy innych dużych towarów, znajdujących się na terenie magazynu. Dzięki niej możliwy jest bezpieczny transport a także odpowiednie zabezpieczenie towarów. Folia stretch doskonale stabilizuje produkty oraz chroni je przed kurzem oraz wilgocią, która negatywnie mogłaby wpłynąć na jakość towaru. Dodatkowym jej atutem jest wytrzymałość na rozerwania czy przebicia, które mogłyby uszkodzić transportowane towary. Folia ta dostępna jest w różnych rozmiarach, co umożliwia jej dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Zazwyczaj jest ona bezbarwna lecz także spotykane są folie niebieskie i czarne.

W kwestii podsumowania tematu

Opakowania stanowią bardzo ważną część kupowanych towarów. To właśnie dzięki nim możliwe jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed niechcianymi uszkodzeniami. Opisane powyżej formy pakowania towarów, należą do jednych z najbardziej popularnych, dzięki czemu zapewniają one należytą ochronę wielu rodzajów produktów. Warto jednak pamiętać aby dobrać odpowiedni rodzaj opakowania do danego towaru, ponieważ to właśnie od niego zależeć będzie to, w jakim stanie dany towar trafi do klienta.

Kategorie: Przemysł

2 komentarze

Marika · 17 maja, 2017 o 8:24 am

Niestety, ale jeśli chodzi o pakowanie produktów to przeważają plastikowe torby lub inne wyroby z tego materiału. Przez to ciągle rośnie góra śmieci, bo wiadomo, że jeśli coś rozpakowujemy to od razu wyrzucamy, rzadko kiedy poza tym opakowanie nadaje się do ponownego użytku.

Robert · 17 maja, 2017 o 12:19 pm

Witam, zgadzam się, torby plastikowe powinny zastąpić jakieś inne produkty, które łatwiej się rozkładając czy będą wielokrotnego użytku.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder