Stosowanie roślin w medycynie jest popularne od bardzo dawna. Mając jakiekolwiek problemy skórne, zazwyczaj skłaniamy się do kupna drogich kosmetyków albo tych, które są polecane na wszelkiego rodzaju forach internetowych. Jednak czasem warto stosować naturalne substancje i zaufać mocy, jaką w obie ma natura, która daje nam wiele dobrego.

Leczenie maścią z żywokostu

maść z żywokostuWiele mamy roślin, których skład pozytywnie oddziałuje na skórę. Z roślin takich wykorzystuje się wyciągi z poszczególnych części, które mają najlepszy skład i tworzy się maści. Bardzo dobra na wszelkie problemy skórne jest maść z żywokostu. Żywokost to roślina lubiąca mokre środowisko- podmokłe gleby i tereny. Maść powstaje z wyciągu z korzenia albo z samego kwiatu. Ma bardzo wiele niezastąpionych właściwości. Między innymi wspomaga leczenie schorzeń skórnych i jest nieodzownym ratunkiem dla naszej skóry przy wszelkiego rodzaju upadkach, które kończą się stłuczeniem czy raną. Dodatkowo maść jest stosowana również na bóle reumatyczne czy bóle mięśni, ze względu na właściwości rozluźniające skórę. Leczenie ran jest możliwe dzięki alantoinie zawartej w wyciągu z żywokostu. Przyspieszają one regenerację skóry. Maść jest w różnego rodzaju opakowaniach, jednak jej kolejną zaletą jest stosunkowo niska cena i dostępność praktycznie w każdej aptece. Powinna znaleźć się w każdym domu a jeśli nie możemy jej zdobyć w aptece, możemy ją zrobić samemu. Bardzo ważną zaletą tej maści jest jej ekologiczny skład- nawet baza jest naturalna- użyty jest do niej wytopiony smalec zamiast sztucznych substancji. Dlatego maść ta jest odpowiednia dla osób mających skłonności do podrażnień skóry czy nawet dla alergików. Dodatkowo, zawiera ona w swoim składzie składniki mineralne, które również niezbędne są dla prawidłowej regeneracji skóry i jej szybkiej odbudowy cery.

Wyciągi z wszelkiego rodzaju roślin są niedoceniane przez nas. Maści przeznaczone do użytku zewnętrznego są jak najbardziej naturalne, dlatego powinniśmy używać ich zamiast syntetycznych maści ze szkodliwymi substancjami w swoim składzie. Wyciągi z roślin mają działanie wpływające zarówno na skórę jak i na cały organizm- wzmacniają odporność i regenerują organizm a nawet zmniejszają poziom stresu w organizmie.

Kategorie: Kosmetologia