Kupując nowe drukarki od jednego z najlepszych i najbardziej znanych producentów nie spodziewaliśmy się, iż tonery i tusze do nich będą bardzo nierozsądnie wycenione. Zdarzało się iż wymienny toner kosztował nawet połowę ceny urządzenia, mimo iż nie posiadał on szczególnie zaawansowanych dodatków czy niespotykanej jakości. Wymiana tonerów po zużyciu na oryginalne modele okazała się więc całkowicie nieopłacalna.

Tanie tonery zamienne o wysokiej jakości

toner tb printZ drugiej strony, mieliśmy możliwość zakupu zamienników po znacznie niższych cenach, choć z oczywistych przyczyn uważaliśmy takowe za stratę pieniędzy, ze względu na często zdarzające się problemy z jakością i dopasowaniem. Nasze wątpliwości rozwiali koledzy z sąsiedniego biura, od dłuższego czasu używający tonerów od TB Print w drukarkach, zarówno komputerowych jak i kserokopiarkach. Każdy toner TB Print, wedle ich rekomendacji, mógł być używany w dowolnym modelu drukarki, gdyż posiadał możliwość dopasowania do takowego z pomocą wymiennych zaczepów i mocowań, przystosowanych do budowy urządzeń od najlepszych producentów. Jakościowo również nie odbiegał od tonerów z najwyższej półki, choć typowy toner od TB Print był niemal o trzy czwarte ceny tańszy, i znacznie bardziej ekonomiczny dla wszystkich posiadaczy drukarek wykorzystujących je do druku dużej ilości dokumentacji. Mimo niskiej ceny, tonery i tusze sprawdzały się bardzo dobrze zarówno podczas druku pojedynczych stron jak i hurtowego drukowania całych podręczników czy zestawień danych, a ich ogromną zaletą był skład tuszu, zapobiegający szybkiemu zasychaniu po rozgrzaniu drukarki w trakcie intensywnej pracy i zalepianiu końcówek ekstruderów. Tonery te odróżniały się od większości sprzętu markowych producentów również możliwością napełnienia tonera w warunkach biurowych.

Nie była więc wymagana każdorazowa wymiana tonera po opróżnieniu zbiornika z tuszem, co pozwalało znacznie obniżyć koszty eksploatacji sprzętu, pracującego dość intensywnie. Tonery od TB Print były bardzo łatwo dostępne w wielu sklepach poligraficznych, oraz coraz częściej pojawiały się w dużych salonach komputerowych, gdzie polecano je wszystkim posiadaczom drukarek używającym urządzeń często, szukającym dobrego zamiennika dla markowych tonerów.

Kategorie: Usługi