Na wspólnym spacerze najważniejsze jest pełne bezpieczeństwo i komfort. Pies musi czuć się pewnie, a my musimy mieć kontrole nad jego zachowanie. W tym celu poświęcamy wiele czasu szkoleniu i wychowaniu, ale też korzystamy z pomysłowych gadżetów, które potrafią pomóc w kontroli psa. Kantar, odpowiednia obroża czy mocna smycz – to wszystko okazuje się być niezbędne, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z problemami behawioralnymi lub w początkowej fazie szkolenia. Wtedy gdy musimy do psa dotrzeć.

Półzaciskowe obroże dla psów

obroża półzaciskowaSzkolenie psa czy wychowanie zwierzęcia z problemami behawioralnymi wymaga od właściciela podstawowej wiedzy i odrobiny doświadczenia. Bez podstaw nie jesteśmy w stanie dotrzeć do psa i zrozumieć jego zachowania. A przecież bez pełnego zrozumienia, nie jest możliwa dalsza nauka. Jednak wielu z nas korzysta również z dodatkowej pomocy w postaci kantarów czy odpowiedniej obroży. Wszystko po to, abyśmy czuli większą kontrolę nad psem, a zwierze było w pełni bezpieczne. Obroża półzaciskowa to rozwiązanie, które pomaga wielu właścicielom. Prosty mechanizm z jednej strony gwarantuje pełną swobodę zwierzęciu, a z drugiej utrzymuje go w bezpiecznych ryzach. Mechanizm zaciska się, do ustalonego wcześniej przez nas poziomu, na szyi psa tylko wtedy, gdy ten zaczyna ciągnąć. Mówiąc wprost – jeśli pies zostaje zapięty na smycz i spieszy się, wtedy obroża uniemożliwia mu to i zaciska się do bezpiecznego momentu. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jego zachowanie, a on nie jest w stanie uciec. Z drugiej strony takie rozwiązanie oferuje jedną ogromną zaletę. Jeśli spuszczamy psa ze smyczy lub ten idzie spokojnie przy naszej nodze obroża rozluźnia się, a zwierze nie czuje żadnej presji i ma pełną swobodę ruchu. W ten sposób jednocześnie dbamy o wspólny komfort spacerów i bezpieczeństwo tak psa, jak i nas czy innych ludzi.

Praca z psem to codzienne spacery i zabawy, które pozwalają nam na poznanie siebie nawzajem i stworzenie nici porozumienia. Wspólne spędzanie czasu i szkolenie pozwala nam na obustronną naukę wykonywania komend i ich wydawania. Jednak dodatkowy sprzęt w postaci odpowiedniej obroży czy gwizdka i klikera pomaga nam w osiąganiu zamierzonych celów. A wspólne wysiłki pozwolą nam cieszyć się później spokojnymi spacerami i wieczorami ciekawych zabaw.

Kategorie: Zwierzęta