Raz na jakiś czas robię w swojej kosmetyczce porządek polegający raczej na eliminowaniu kosmetyków, których nie używam, lub używam je rzadko. Służyło to chęci lepszego odnajdywania się wśród tego, co posiadam, jednak ostatnio odkryłam znacznie lepszy i skuteczniejszy sposób segregowania swoich rzeczy, a okazały się nim tanie woreczki strunowe.

Wykorzystanie woreczków strunowych 

woreczki ppJeszcze do niedawna w celu lepszego odnajdywania się w swojej kosmetyczce raz na jakiś czas robiłam porządny research wyrzucając lub rozdając koleżankom najczęściej te kosmetyki, których rzadko używałam. Robiłam to co prawda z ciężkim sercem, jednakże szukanie czegokolwiek w mojej kosmetyczce zajmowało mi więcej czasu, niż robienie samego makijażu, co bardzo mnie denerwowało. Niedawno znalazłam alternatywę, którą okazały się woreczki pp czyli tradycyjne woreczki strunowe, jakie większość z nas ma w domu. Mój chłopak zakupił je w dużej ilości, aby posegregować śrubki i nakładki w swoim garażu i to właśnie zainspirowało mnie do zrobienia z nich użytku w swojej kosmetyczce. Woreczki strunowe okazały się niezawodne pod tym względem i co więcej wreszcie nie byłam już zmuszona pozbywać się kosmetyków. Nawet tych u których na przykład pękło wieczko, co jak wiemy w przypadku cieni często ma miejsce. Taki kosmetyk możemy zapakować właśnie woreczek strunowy bez obawy, że cień rozsypie się po kosmetyczce i tym samym zmarnuje.

Po czasie zaczęłam wykorzystywać woreczki pp również do innych celów. Okazały się świetnym rozwiązaniem również w przypadku biżuterii zapobiegając jej plątaniu się ze sobą lub zaginięciu małych kolczyków. Woreczki strunowe przydały mi się także w kuchni – przesypując do nich przyprawy i szczelnie zamykając zatrzymujemy ich aromat na znacznie dłuższy czas.

Kategorie: Usługi