Wyjazd na wakacje i niekoniecznie do hotelu wymaga specjalnej organizacji. Zamieszkiwanie w namiocie bądź kempingu to niezwykła przygoda, ale należy się do niej dobrze przygotować. Warto wcześniej spisać listę przedmiotów, które koniecznie należy zabrać ze sobą, wówczas będziemy mieli pewność, że niczego nie zapomnieliśmy. Istnieje kilka akcesoriów, które mogą wspomóc naszą wyprawę i dodać jej trochę komfortu. 

Akcesoria przydatne pod namiotem 

puszki metalowe na kawęJeśli wyjeżdżamy na dłużej i to w miejsce, które nie jest bogate w cywilizacje, bądź też po prostu chcemy odpocząć i nacieszyć się prawdziwą wyprawą namiotową, musimy zaopatrzyć się w kilka przedmiotów. Na pewno w swoim bagażu musimy mieć turystyczną kuchenkę gazową, a do niej jakiś rondel bądź patelnię. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się świeżo przygotowanymi posiłkami, a nie opierać diety jedynie na puszkach. Aby móc przechowywać jedzenie, należy zabrać lodówkę turystyczną, która schłodzi napoje i utrzyma jedzenie w świeżości. Należy także zabrać termos, kubek termiczny, puszki metalowe na kawę i herbatę, bowiem trzymanie ich w opakowaniu po otwarciu może spowodować zwietrzenie bądź po prostu wysypanie i niepotrzebny bałagan. Dla wielbicieli dobrej kawy zaleca się również zabranie kawiarki, którą można postawić na palniku. Oprócz wyposażenia kuchennego, należy zaopatrzyć się w inne sprzęty, między innymi leżaki i krzesła, które umożliwią odpoczynek w ciągu dnia. Oczywistym wyposażeniem jest również sprawdzony wcześniej materac i namiot. Należy je sprawdzić, aby nie okazało się podczas rozkładania na wyjeździe, że są zniszczone lub nieszczelne i nie nadają się do dłużego pobytu pod gwiazdami. Mając cały ten pakiet, można czuć się odpowiednio zabezpieczonym i bez obaw wyruszyć na wyprawę. Lista biwakowa oczywiście będzie znacznie dłuższa, ale pozostałe przedmioty są kwestią potrzeb każdego wczasowicza i należy ją pod tym kątem zmodyfikować. 

Wyprawa na wakacje z zamiarem mieszkania pod namiotem to niezwykle ciekawa i pełna przygód podróż. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed wszelkimi niespodziewanymi sytuacjami, a uchroni nas przed tym przemyślana lista. Trzymając się jej na pewno nic nas nie zaskoczy i będziemy mogli w pełni wykorzystać czas spędzony na świeżym powietrzu.