Podczas gdy stalowe hale magazynowe były najczęściej używanymi modularnymi konstrukcjami, służącymi do przechowywania towarów i materiałów budowlanych, nie zawsze mogły być użyte na wszystkich placach. Czasami zajmowały one na tyle miejsca, iż musiały być często przestawiane, co wymagały dość dużego nakładu pracy i zajmowało pracownikom czas który mogli przeznaczyć na pozostałe zadania.

Nowoczesne namioty magazynowe

hale namiotowe magazynoweW takich przypadkach stalowe hale były najczęściej zastępowane przez namiotowe hale magazynowe, znacznie lżejsze i prostsze w montażu, aczkolwiek równie przydatne. Ściany hal wykonywane były z tych samych tworzyw sztucznych co plandeki samochodów ciężarowych, więc były całkowicie wodoszczelne, oraz dobrze zabezpieczały zawartość magazynu przed pogodą. Materiał był jednak znacznie lżejszy niż stalowe ściany, dlatego podczas relokacji, namiotowe hale okazywały się znacznie wygodniejsze i łatwiejsze do przeniesienia w inne miejsce. Hale namiotowe magazynowe były również tak samo modularne jak stalowe odmiany, i mogły być wyposażane w wiele dodatków. Podstawowe wersje posiadały zazwyczaj jedną bramę rolowaną za pomocą długiego ściągacza, oraz jedno wejście dla pracowników. Nie było jednak problemu by wyposażyć halę w dodatkowe wejścia czy okna, a nawet wentylację czy oświetlenie, w zależności od potrzeb. Hale były podstawowo przeznaczone do składowania towarów, choć po bardzo prostych modyfikacjach, przede wszystkim po wstawieniu ścian działowych, mogły być używane do niemal dowolnego celu, od stworzenia w hali warsztatów, po garażowanie pojazdów. W ofertach producentów można było również znaleźć wiele elementów, które znacznie poprawiały komfort korzystania z hali.

Przede wszystkim poszukiwane były dodatkowe bramy rolowane, usprawniające ruch towarowy, aczkolwiek nic nie stało na przeszkodzie by halę przedłużyć, wyposażyć w okna z tworzyw sztucznych czy dodatkowe wejścia dla pracowników. Jednym z najbardziej przydatnych elementów okazywał się jednak rękaw retencyjny, odprowadzający wodę z dala od hali w przypadku silnego deszczu. Montaż hali był bardzo prosty, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewielką wagę plandeki, i mógł być wykonany przez kilka osób w ledwie trzy godziny, po czym hala była gotowa do użycia.

Kategorie: Przemysł