Zgodnie z polskim prawem, każda osoba prowadząca działalność zarobkową, musi zarejestrować swoją działalność i odprowadzać z tego tytułu podatki i opłaty do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W związku z tym wielu przedsiębiorców, chcąc obniżać koszty, decyduje się na samodzielne prowadzenie swojej księgowości. O ile w małej firmie jest to możliwe, to w dużej staje się to nie do wykonania.

Korzystanie z usług biur księgowych

księgowość - UrsynówBiura rachunkowe świadczą usługi księgowe dla jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek i organizacji pożytku publicznego. Każdy rodzaj działalności wymaga nieco innego sposobu księgowanie i ujmowania w księgach kosztów i przychodów, więc księgowe mają ręce pełne roboty. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, a interesuje na rzetelna księgowość – Ursynów jest dzielnicą, w której znajdziemy dobre biuro. O jakości usług świadczy wykształcenie księgowych ich doświadczenie i ogólna kultura miejsca, w którym pracują. Nie od dziś wiadomo, że księgowa jest jedną z najważniejszych osób w firmie, ponieważ to od niej zależy, jak będą wyglądały wszelkie rozliczenia w firmie. Jeżeli jest rzetelna i dobrze zna przepisy, to z pewnością nie grożą przedsiębiorcy karne odsetki, ani niezapowiedziane wizyty urzędników. Dla przedsiębiorców, którzy wybierają korzystanie z usług biura rachunkowego, jest to oszczędność w wysokości nawet pięćdziesięciu procent. Jeżeli zatrudniamy księgową w firmie, to najczęściej trzeba jej zapewnić godziwe wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy złotych brutto. Kiedy wybieramy biuro rachunkowe, to cena usługi może wynosić nawet połowę tej wartości, więc jest to spora oszczędność dla przedsiębiorcy. Minusem jest to, iż nie mamy księgowej na wyłączność i nie możemy do niej iść w każdej chwili, gdyż obsługuje też inne firmy.

W Warszawie korzystanie z biur rachunkowych jest bardzo popularne, szczególnie dotyczy to małych i średnich firm. Dla przedsiębiorcy to oszczędność czasu i pieniędzy oraz pewność, że księgowość firmy znajduje się w dobrych rękach, ponieważ w biurach pracują jedynie wykwalifikowani pracownicy, którzy mają szeroką wiedzę na temat zagadnień związanych z księgowością. Ceny usług na Ursynowie zaczynają się od dwustu złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach złotych.