Chcąc założyć własną plantację truskawek musimy zastosować się do kilku bardzo prostych kroków, dzięki którym nasza uprawa będzie obfitować w piękne i smaczne owoce. Truskawka to stosunkowo łatwa w uprawie roślina, jednak zapominając o regularności w paru kwestiach możemy sprawić, że będą rosły małe i kwaśne owoce, których nikt nie będzie chciał jeść. Dlatego zadbajmy o to, by sadzić je odpowiednio i potem dbać należycie każdego dnia.

Odpowiednie dbanie o własną uprawę truskawek

organiczne nawożenie truskawekJeśli planujemy założyć własną uprawę truskawki to powinniśmy stosować się do kilku banalnie prostych kroków, dzięki którym będą one rosły duże i smaczne, a także nie będą ich gnębić poważniejsze choroby. Przede wszystkim zanim cokolwiek zasadzimy wybierzmy glebę, która wykazuje wysoką zawartość próchnicy, nie zalicza się do gleb ciężkich, a przy tym wykazuje się uregulowaną gospodarką wodno-powietrzną. Jeśli mamy taką glebę to kolejnym krokiem jest ustalenie co wcześniej przed truskawką rosło. Jeśli były to maliny, ziemniaki czy pomidory to musimy zrezygnować z tego rejonu. Wybierzmy inny. Kiedy mamy kawałek ziemi przygotujmy go poprzez nawożenie. Parę tygodni później zasadźmy nasze w pełni zdrowe sadzonki, które od początku wyglądają bardzo smakowicie nawet bez owoców. Gdy będą wykazywać możliwość choroby jest to bardzo zły znak. Kiedy nasze truskawki są już w glebie pamiętajmy, aby na jesień je nawozić. Możemy do tego wykorzystywać organiczne nawożenie truskawek. Nie zapominajmy też o regularnym podlewaniu, które tak naprawdę jest najbardziej istotne z powodu bardzo krótkich korzeni krzaczków owocowych. W związku z tym bardzo szybko usychają i wydają złej jakości owoce albo wcale ich nie mają. Ostatnim etapem jest profilaktyka przeciw bakteriom, pasożytom i różnym chorobom, aby zapobiec klęsce uprawy.

Bardzo ważne w prowadzeniu własnej plantacji truskawek jest to, abyśmy o nią dobrze i regularne dbali. W przeciwieństwie do wielu roślin uprawnych nie potrzebują one specjalistycznych metod uprawy, jednak bez odpowiedniego poziomu nawodnienia, minerałów oraz środków profilaktyki przeciw szkodnikom możemy sprawić, że nasza uprawa będzie kiepskiej jakości. Zadbajmy o to i cieszmy się najlepszej jakości owocami, które będą nam bardzo smakować.