W architekturze bardzo dużo konstrukcji zawiera zadaszenie, ponieważ pełni ono wiele ról. Często jest ono po prostu niezbędne, aby można było z danego obiektu komfortowo korzystać. Jednym z wielu przykładów takich konstrukcji są tarasy.

Jak wygląda zadaszenie tarasu?

produkcja zadaszenia na tarasBez względu jaki mamy taras i ile posiada metrów, to nie zawsze jest zadaszony, bo są to dodatkowe konstrukcie, które można wykonać w dowolnym momencie. Każdy nieosłonięty taras będzie dość szybko niszczał, gdyż jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, deszczu czy śniegu. Choć produkcja zadaszenia na taras realizowana jest z nieco innych powodów, to jednak jego obecność jest konieczna. Przede wszystkim zadaszenia chronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także deszczem, dzięki czemu można komfortowo spędzać czas na tarasie. Właściciele domów jednorodzinnych najczęściej decydują się pergole, które świetnie się sprawdzają nad tarasami czy balkonami. Przede wszystkim posiadają możliwość składania i rozkładania, a do tego mogą być wyposażone w boczne osłony. Najczęściej podstawą takiego zadaszenia są mocne profile z ekstrudowanego aluminium, które jest odporne na wilgoć i czynniki atmosferyczne. Dach może stanowić gruba, kilkuwarstwowa tkanina techniczna lub ruchome panele aluminiowe, które posiadają płynną regulację kąta nachylenia. Dodatkowo dachy są wyposażone w zaawansowany system odprowadzania wody, który jest niewidoczny. Ich budowa może być prosta lub spadkowa w zależności od przeznaczenia.

W Polsce znajdziemy kilku czołowych producentów zadaszeń na taras, którzy w swojej ofercie posiadają po kilka, różnych modeli zadaszeń. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie i wymaga stworzenia oddzielnego projektu, który nieco zmodyfikuje dostępne modele.