Nie ulega wątpliwości fakt, że o karoserię samochodową należy dbać. W przypadku uszkodzeń konieczna staje się wizyta u lakiernika samochodowego. Ile trwa taki proces? Zależy to od samego uszkodzenia, czasu, wieku i rdzy samochodu.

Ile trwa lakierowanie samochodu?

lakiernictwo bydgoszczW momencie, kiedy oddajemy samochód do naprawy oczekujemy natychmiastowego działania. Lakiernictwo to jednak nie jest proces nagły, To ogromna sztuka. Są firmy, które bardzo dobrze się do tego przykładają, a efekt jest idealny. Przykładem jest lakiernictwo Bydgoszcz. Powinniśmy więc uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania jest zróżnicowany. Najważniejsze jest to, aby podkład wyschnął i stwardniał. Po wykonaniu wszystkich tych czynności samochód należy pomalować w specjalnych komorach cieplnych, które są sterylne, ponieważ nawet najmniejsze cząsteczki kurzu w powietrzu mogą pogorszyć jakość farby. Przed każdym polerowaniem powierzchnię samochodu do polerowania należy odtłuścić i odkurzyć. Lakierowanie natryskowe farbą następuje kilkukrotnie. Nakłada się kilka warstw za pomocą pistoletu natryskowego przy wysokim ciśnieniu powietrza. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw należy odczekać kilkadziesiąt minut. Najlepsze kolory pokryć można oczekiwać po 2 natryskach, ale są też kolory, które należy nakładać w trzech, a nawet czterech warstwach. Średnio do pomalowania całego samochodu potrzeba od dwóch do czterech litrów farby, a objętość i kolor samochodu znacznie wpłynie na ilość, a także na czas lakierowania.

Samochód można zmontować po całkowitym ostygnięciu, ale z najwyższą ostrożnością, jednakże po siedemdziesięciu dwóch godzinach twardnienia można go dopiero uruchomić. Mycie wodą chemiczną należy wykonać po 3 dniach, ale czystą wodą można to zrobić po kilku godzinach.

Kategorie: Przemysł