Leczenie chorób psychicznych jest bardzo ważne, gdy potrzebujemy profesjonalnej pomocy. Choć nie da się uciec od przykrych myśli należy żyć z nimi i nie sprawiać żeby nas przytłoczyły. Niestety, niska samoocena i trudność przed przyznaniem się przed samym sobą, że potrzebujemy pomocy jest powodem dla którego dochodzi do samobójstw ludzi w każdym wieku. Podczas psychoterapii, na spotkaniach z terapeutą jesteśmy objęciu niespotykaną nigdzie indziej opieką i zrozumieniem. Warto podjąć leczenie jeżeli czujemy, że jest nam potrzebna pomoc by nie było za późno

Kim był Niemiec Bert Hellinger?

profesjonalne ustawienia systemowe hellingeraW psychoterapii coraz częściej wykorzystuje się profesjonalne ustawienia systemowe Hellingera. Ten niemiecki psychoterapeuta był prekursorem w metodzie ustawień rodzinnych. Pomógł on w rozwiązaniu splątanych i zerwanych węzłów rodzinnych. Twierdzi, że człowiek powinien pogodzić się ze swoją przeszłością, wybaczyć krzywdy nawet te trudne do zrozumienia czyny. Jest to bardzo kontrowersyjna kwestia i wielu psychoterapeutów odrzuca ją. Hellinger upatruje winy złego samopoczucia u pacjenta w jego braku zrozumienia i akceptacji w czynach oprawcy. Przekonuje by radzić sobie z pokutą po śmierci, na którą nie mamy wpływu. Niemiecki uczony przekonuje do podtrzymania więzi, porządku i wyrównania w rodzinie. Jeżeli trudne jest życie z poczuciem winy lub z myślą, że byliśmy wykorzystywani przez członka rodziny, po trzydniowych ustawieniach systemowy będzie trudno dojść do siebie, dlatego jest to bardzo kontrowersyjna metoda. Niemniej, nie brakuje chętnych rodzin, które chcą przekonać się na własnej skórze działania precyzyjnego ustawienia systemowego. Upatrują w tym szansy na nowe, lepsze życie rodziny.

Ludzki umysł jest wciąż pełen nierozwiązanych zagadek. Tak naprawdę nie wiem, czy jak ludzkość zdołamy odgadnąć wszystkie jego zakamarki. Poprzez przykre wydarzenia, które stały się w naszym życiu za pośrednictwem bliskich z rodziny możemy mieć problem z codziennym radzeniem sobie w życiu. Dla jednych metoda Berta Hellingera może być owocna i pomóc w poradzeniu sobie nawet z najczarniejszymi momentami w życiu. Dla innych warsztaty mogą przynieść traumę do końca życia i trudno będzie po odzyskać równowagę emocjonalną. Niemniej, jeżeli nie widzimy poprawy w dotychczasowym leczeniu, warto przemyśleć wprowadzenie ustawienia systemowego.

Kategorie: Usługi