Moment pójścia do szkoły jest z pewnością przełomowym w życiu każdego kilkulatka, ale także dla rodzica. Na tą chwilę muszą przygotować malucha, ponieważ od teraz będzie chodzić codziennie z plecakiem i niezbędnymi przyborami szkolnymi.

Jakie tornistry mają małe dzieci?

tornister herlitzChodzenie do szkoły wymaga codziennego noszenia ze sobą niezbędnych rzeczy takich jak książki, zeszyty, piórnik, drugie śniadanie czy obuwie na zmianę. To całkiem sporo rzeczy, które musi pomieścić jeden plecak i dodatkowo nie może być zbyt ciężki. Ministerstwo Edukacji wydało rozporządzenie, że plecaki i tornistry uczniów szkół podstawowych nie mogą ważyć więcej niż połowa wagi dziecka. Dlatego rodzice przy wyborze tornistra dla malucha przede wszystkim kierują się ich wagą. Bardzo dobry jakościowo jest tornister Herlitz, który waży zaledwie niecałe dziewięćset gramów, czyli bardzo mało. Posiada usztywniane ściany z tyłu i boku oraz dodatkowo wzmocnione dno. Od zewnętrznej strony tornister jest pokryty nieprzemakalnym materiałem, który jest bardzo wytrzymały i odporny na rozdarcia. W celu ułatwienia organizowania rzeczy w środku, został on wyposażony w praktyczną przegrodę oraz liczne kieszonki na telefon, piórnik czy portfel. Od wewnętrznej strony klapy znajduje się miejsce na rozkład zajęć, co znacznie ułatwia pakowanie tornistra do szkoły. Marka Herlitz dużą wagę przywiązuje do bezpieczeństwa maluchów, dlatego też tornister posiada od zewnętrznej strony sporo odblaskowych elementów, które zwiększają widoczność dziecka.

Przeważnie tornistry są wybierane dla maluchów, które uczęszczają do pierwszych klas szkoły podstawowej, ponieważ zapewniają im najwyższy komfort. Są usztywniane, zatem spakowane w nich książki i zeszyty nie będą pogniecione ani pozaginane.