Wygodne łóżko do spania powinno być podstawą dla każdego z nas, a już na pewno dla dziecka. Maluchy spędzają znacznie więcej czasu w łóżku niż dorośli, a do tego jest to dla nich też miejsce do zabawy. Z tego względu warto dobrze przemyśleć jego zakup.

Dla kogo jest łóżko w kształcie domku?

łóżka domki dla dzieciDopóki dzieci nie będą samodzielnie, stabilnie chodzić, to przeważnie śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, ponieważ stanowią one dla nich bezpieczną przestrzeń. W takim łóżku mogą się uczyć siadach, stać i chodzić, ponieważ ma ono regulowane dno. Dla starszych dzieci, polecane są standardowe łóżka z częściowymi zabezpieczeniami, które stanowią barierki biegnące dookoła ramy. Takie modele najczęściej mają nóżki, przez co zawsze istnieje ryzyko, że maluch z nich wypadnie, ale też niektóre dzieci mogą mieć problem z wchodzeniem i wychodzeniem z niego. Dlatego lepsze mogą się okazać łóżka domki dla dzieci, ponieważ poziom materaca jest równy z podłogą. Takie łóżka stały się teraz bardzo popularne, ponieważ dają maluchom poczucie bezpieczeństwa i sporo miejsca do zabawy. Forma łóżka jest w kształcie konstrukcji domku, a więc są to cztery belki, które na górze mają połączone elementy, tworzące dach. Rodzice bardzo często dekorują łóżko lampkami, które dodają mu uroku. Jest ono w całości wykonane z drewna,  zatem jest ekologiczne. Można je zamówić u prywatnych stolarzy, ale też niektóre sklepy meblowe je posiadają w ofercie. Ich ceny zaczynają się już od około pięciuset – sześciuset złotych.

Łóżka w kształcie domków przeważnie są kupowane dla dziewczynek, ale tak naprawdę chłopcy też będą nimi zachwyceni, ponieważ maluchy w wieku kilku lat, uwielbiają budować domki, w których się bawią. Mogą one być jedno lub dwuosobowe oraz mieć szufladę pod dnem. 

Kategorie: Dzieci