Borykanie się z poszukiwaniem nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, dlatego kiedy zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do żnińskiego hotelu, to przyznam szczerze, że skakałam ze szczęścia. Każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę, że rozmowa kwalifikacyjna powinna być traktowana poważnie. Jesteś na niej oceniana i pytana o rożne rzeczy, dlatego też ja się tak dobrze do niej chciałam przygotować i zrobiłam to. Udało się!

Jak wygląda praca w hotelu w Żninie?

hotel żninPraca w hotelu niestety wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, ale to też zależy od tego jakie zajmujesz stanowisko, bo jeśli robisz na recepcji, to jest to praca bardziej przyjemna. Gdybym ja sama znała języki obce, a w szczególności angielski, to już dawno siedziałabym na recepcji, a tak to zajmuję stanowisko pokojówki. Mimo to jestem zadowolona z tej pracy, ponieważ hotel Żnin jest uczciwy w stosunku do pracowników, płaci na czas i daje wysokie premie. Ja jako pokojowa muszę zajmować się przede wszystkim sprzątaniem na holu i w pokoju. Moja praca nie jest wymagająca, ale czasami zdarzają się sytuacje, których wolałabym uniknąć. Zależy od tego, jacy goście przyjeżdżają, bo jeśli kulturalni i tacy, którzy zostawiają po sobie porządek, to miło jest sprzątać po takich. Gorzej jest z osobami, które nocami imprezują w pokojach hotelowych pozostawiając skrajny bałagan. Wówczas muszę więcej czasu poświęcić na sprzątanie takiego pomieszczenia. Pracując w hotelu mam do dyspozycji wiele środków, które potrafią skutecznie oczyszczać wszelkie zabrudzenia. Nie mogę narzekać również na brak doskonałego sprzętu. mam na przykład do dyspozycji wygodne odkurzacze centralne. Jeśli chodzi o zmianowość, to muszę liczyć się z tym, że praca ta również musi być wykonywana w święta, ale z szefem zawsze można się dogadać.

Są plusy i minusy pracy jako pokojówka w hotelu. Mimo to ja cieszę się, że mam tę pracę i będę ją szanować, bo wiem że nie jest tak łatwo ją zdobyć. )Liczę na to, że kiedyś będę awansować na wyższe stanowisko. Marzy mi się praca na recepcji, ale tutaj koniecznością jest znajomość języków obcych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abym się ich nauczyła, w moim przypadku jest to tylko kwestia czasu. Cieszę się, że mogę mieć pracę w ekskluzywnym hotelu w Żninie.