Muszę się przyznać, że kocham czekoladę, w dodatku pod każdą postacią, uwielbiam praliny czekoladowe, czekolady z różnymi dodatkami, truflę czekoladowe, a to wszystko najchętniej popijam czekolada do picia. Z powodu tej mojej miłości zaczęłam zgłębiać wiedzę i tajnik powstawania czekoladowych pyszności, po kilku latach intensywnego szkolenia stałam się mistrzynią czekoladowych słodkości więc nadszedł czas, żeby podzielić się tymi łakociami z innymi. Dlatego powstał w mojej głowie pomysł, żeby otworzyć sklep z galanterią czekoladową i dlatego pilnie poszukuję wyjątkowej lady chłodniczej.

Jaką ladę chłodniczą wybrać?

lada chłodniczaW związku z tym, że dzień otwarcia mojego sklepu z czekolada zbliża się wielkimi krokami dość pilnie szukam lady chłodniczej, żeby wystawiać w niej moje wyroby z czekolady, zależy mi żeby była dobrze oświetlona tak aby moje małe praliny i czekoladki prezentowały się w niej zachwycająco. Kolejnym ważnym aspektem, który muszę wziąć pod uwagę w przy wyborze lady chłodniczej to temperatura ponieważ jeśli chodzi o czekoladowe cukierki ważne jest aby ta temperatura była stała. Moja lada chłodnicza musi cały czas utrzymywać odpowiednia temperaturę nawet przy częstym otwieraniu. No i oczywiście wiadomo,  że zależy mi aby lada chłodnicza była dość energooszczędna. Ważna jest również wielkość lady ponieważ mój sklepik jest dość mały i chyba będę musiała zamówić ladę chłodnicza na wymiar bo raczej żadna z gotowych lad nie będzie pasowała do pomieszczenia oraz innych mebli które wybrałam, chciałabym też aby lada była w kolorze białym ze szklanymi półkami, również oświetlenie lady musi być bardzo dobrze wykonane, troszkę obawiam się, że pralinki i czekoladki, które będą zaraz pod lampą mogą się rozpływać i tu znowu wraca tak ważna dla czekolady temperatura, ale myślę że gdy udam się do sklepu z ladami chłodniczymi do gastronomii ktoś na pewno mi odpowiednio doradzi, tak aby wszystko było dobrze.

Więc nadszedł ten moment mój sklep z galanterią czekoladową był gotowy, wszystko wyglądało pięknie tak jak zaplanowałam lada chłodnicza z moimi wyrobami stała w najważniejszym puknie tak, że wszyscy mogli swobodnie obejrzeć oraz wybrać coś dla siebie. Z mojej nowej lady chłodniczej jestem bardzo zadowolona, tak ważna dla mnie temperatura okazała się w ogóle nie być problemem tak samo jak stworzenie lady chłodniczej na wymiar to w dzisiejszych czasach już standard.

 

Kategorie: Sklepy