Prowadzę własną działalność gospodarczą. W związku z tym bardzo często przemieszczam się po kraju, żeby załatwiać wszelkie formalności. Ostatnio miałam do załatwienia kilka spraw w Katowicach. Miałam na to bardzo mało czasu, a że nie znam w ogóle tego miasta, obawiałam się, że przemieszczanie się z pomocą transportu publicznego będzie bardzo czasochłonne. O wiele lepszą opcją wydawało się wynajęcie samochodu osobowego. Tak też postanowiłam zrobić.

Wynajęłam auto na jeden dzień

wynajem aut - krótkoterminowy w katowicachW tym celu postanowiłam skorzystać z wypożyczalni samochodów osobowych, która miała swoją siedzibę niedaleko centrum. Wiedziałam, że w to miejsce trafię bez problemu, ponieważ już kiedyś tam byłam. Mój znajomy, który pochodzi z tego miasta, podał mi namiary na bardzo dobrą wypożyczalnię, która miała zróżnicowaną ofertę i wyróżniała się na rynku tym, że za wynajem samochodu nie pobierała kaucji. Dzięki temu koszt wynajmu, nie byłby dla mnie zbyt wysoki. Zadzwoniłam na podany przez niego numer telefonu i powiedziałam, że interesuje mnie wynajem aut – krótkoterminowy w katowicach. Doradca klienta od razu przedstawił mi ofertę i podał ceny za wynajem tych pojazdów na jeden dzień. Zdecydowałam się wybrać dla siebie małe autko miejskie, które mało pali, dzięki czemu jest niezwykle ekonomicznie. Jednocześnie jest to niewielkie autko, którym z pewnością będę miała gdzie zaparkować nawet w zatłoczonym centrum Katowic. Dzień później w umówionej godzinie stawiłam się w wypożyczalni, gdzie samochód już na mnie czekał. Sam odbiór pojazdu przebiegł bardzo szybko, sprawdziłam tylko czy wszystko się zgadza z umową i podpisałam formularz odbioru. W tej wypożyczalni bardzo podobało mi się to, że ceny za wynajem krótkoterminowy były tak samo korzystne, jak te za wynajem długoterminowy. Dzięki temu wiedziałam, że nie znajdę nigdzie na rynku lepszej wypożyczalni, jeśli chodzi o ceny za usługi.

Nie mniej ważne było dla mnie to, że dostałam czysty samochód z pełnym bakiem paliwa, dzięki temu od razu po jego odebraniu mogłam udać się załatwiać swoje sprawy i nie musiałam już niczym się martwić. W razie czego w wypożyczalni cały czas był ktoś pod telefonem, i gdybym miała jakieś problemy z autem to mogłam w każdej chwili do nich zadzwonić i poprosić o bezpłatną pomoc.