Mój mąż prowadzi mały warsztat samochodowy, i od jakiegoś czasu zastanawia się nad rozszerzeniem swojej działalności o naprawy blacharskie i lakiernicze. Więc w związku z tym zaczęliśmy się rozglądać za sprzętem, który będzie nam potrzebny aby zacząć świadczyć usługi blacharko lakiernicze

Zakup oraz montaż suchej ściany lakierniczej

sucha ściana lakierniczaDowiedzieliśmy się, że nie zbędna do prac lakierniczych jest sucha ściana lakiernicza, po kilku rozmowach ze znajomymi z branży uznaliśmy, że jest to zakup nie zbędny. Rozpoczęliśmy od pogłębienia wiedzy w temacie i dowiedzieliśmy się, że dobrze by było, żeby nasza sucha ściana lakiernicza byłą dość głęboka, żebyśmy mogli malować w niej długie elementy, ważny również jest materiał z którego zrobiona jest ściana lakiernicza ponieważ to on odpowiada za zdolność absorpcji , okazało się również, że jeżeli suchy filtr jest z włókna szklanego to ma dużo dłuższą żywotność oraz łatwo go czyścić sprężonym powietrzem.  Z istotnych elementów suchej ściany lakierniczej pozostał jeszcze wentylator z zabezpieczeniem przeciw eksplozyjnym musi być dobrej jakości ponieważ o on odpowiada za bezpieczeństwo w trakcie pracy przy lakierowaniu różnych elementów. Po przeprowadzeniu  właśnie takiego małego wywiadu w sieci i w śród znajomych zdecydowaliśmy się na zakup suchej ściany lakierniczej jednej z dość popularnych marek z branży lakiernictwa. Zamówienie zostało złożone a czas oczekiwania na realizacje był dość krótki, a my nie byliśmy jeszcze gotowi na to aby zamontować nasza ścianę lakierniczą ponieważ w miejscu które zostało dla niej przeznaczone był ogromny bałagan, możecie sobie wyobrazić taki spory składzik różnych części samochodowych, elementów karoserii oraz tapicerki. Nie pozostało nam nic innego jak ostro zabrać się za prace i posprzątać to miejsce przed montażem, na całe szczęści mąż poprosił kilku kolegów o pomoc i już po kilku godzinach miejsce na naszą suchą ścianę lakierniczą było gotowe. Przyjechała nasz nowa ściana lakiernicza razem Panami, którzy pomogli na ją zamontować oraz pokazali jak z niej korzystać.

Podsumowując muszę przyznać, że pomysł mojego męża aby rozszerzyć działalność o usługi blacharko lakiernicze był bardzo trafiony, inwestycja, na która się zdecydowaliśmy a mianowicie sucha ściana lakiernicza bardzo szybko się nam zwróciła, i wszyscy nasi klienci są bardzo zadowoleni, polecają nasz warsztat swoim znajomym i w ten oto sposób kalendarz mojego męża stał się wypełniony po brzegi i czasem zastanawia się nad zatrudnieniem pomocnika.

Kategorie: Przemysł