Warsztat samochodowy w którym pracowałem nie należał do największych miejsc, i często podczas pracy bardzo trudno było swobodnie poruszać się po jego terenie. Z tego też powodu, nigdy nie planowaliśmy zakupu profesjonalnych narzędzi sprzątających, które były często zbyt duże i nieporęczne, by móc je wykorzystać w tak ciasnych pomieszczeniach. Jednak niedawno zdecydowaliśmy się przynajmniej rozejrzeć za różnymi typami odkurzaczy.

Kompaktowy pneumatyczny odkurzacz do warsztatu

mobilny odkurzacz pneumatycznyNajwiększym problemem była oczywiście praca przy wulkanizacji opon, gdzie nie mogły znaleźć się absolutnie żadne zanieczyszczenia, gdyż mogły prowadzić do jeszcze większego uszkodzenia naprawianej opony. Również podczas pracy z naprawą podzespołów coraz częstszy był problem zapylenia części, więc w końcu zdecydowaliśmy się na zakup sprzętu do sprzątania warsztatu, by zapobiec jakimkolwiek uszkodzeniom naprawianych części samochodowych. Odkurzacze przemysłowe byłby idealne, jednak miały zdecydowanie za duże gabaryty, i nie mieściły się w warsztacie, a nawet mniejsze modele okazywały się dość niewygodne. Dlatego też, nasz wybór padł na mobilny odkurzacz pneumatyczny, przeznaczony właśnie do pracy w warsztacie naprawczym. Główną częścią odkurzacza była końcówka, która wyglądała niczym pistolet malarski, a za pomocą której włączało się sam odkurzacz. Końcówka podłączona była do zbiornika, który opróżniało się używając kompresora i w ten sposób tworzył się ciąg. Odkurzacze pneumatyczne z tego powodu były o wiele mocniejsze niż jakiekolwiek odmiany domowe i wiele modeli przemysłowych, a dzięki wygodnej końcówce, można je było bez problemu używać podczas pracy. Co więcej, zbiornik był na tyle niewielki, by można było go bardzo łatwo przewozić w dowolne miejsce, jak również opróżniać bardzo łatwo.

Odkurzacze takie były świetną alternatywą dla dużych modeli przemysłowych przede wszystkim ze względu na o wiele mniejszą cenę, przy jednocześnie większej mocy, choć najbardziej przydawały się właśnie w pracowniach i warsztatach, gdyż wymagały użycia porządnego kompresora, by działać jak najlepiej. Mimo to, były bardzo wygodne i poręczne w użyciu, pozwalając na ciągłe czyszczenie dowolnej powierzchni nawet w trakcie pracy, co zapobiegało zanieczyszczeniom.

Kategorie: Przemysł