Wiedziałem, że w przypadku filmów reklamowych trzeba będzie przemyśleć wszystko bardzo dokładnie. Pracowałem w marketingu od lat i faktycznie miałem okazję w innych firmach pracować nad produkcją filmów reklamowych, ale nie wiedziałem teraz, jak wygląda współpraca. W końcu czasy się zmieniały. Mam na to bardzo dobry przykład – kiedyś wszystko odbywało się bardziej standardowo, dzisiaj już większość informacji podaje się przez internet.

Zamawianie filmu reklamowego dla firmy

profesjonalne filmy reklamowe dla firmOczywiście samo zamówienie filmu reklamowego to największe wyzwanie dla mnie. Trudno powiedzieć, czy dam sobie z tym radę samodzielnie, czy może lepiej będzie, jak skorzystam z możliwości współpracy z moimi kolegami z działu, którzy jednak pracują na podobnych stanowiskach i na pewno będą w stanie coś mi zaproponować i na pewno podpowiedzieć. Jeśli chodzi o profesjonalne filmy reklamowe dla firm to tutaj chciałem naprawdę coś bardzo kreatywnego. Nie sądziłem, że poradzę sobie z tym tematem tak sprawnie i już wam mówię, jak to wszystko u mnie wyglądało. W większości przypadków takie osoby jak ja, które codziennie nie zajmują się współpracą na polu marketingowym z firmami po prostu nie wie, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Jest to zupełnie naturalna sytuacja, gdyż robiąc coś po raz pierwszy zawsze ma sie wątpliwości, że coś może pójsć nie tak. Każdy z was powinien jednak się przełamać, zwłaszcza, że na szali bardzo często stawiana jest cała promocja firmy. Miałem taki plan, aby stworzyć teraz jeden materiał filmowy na kolejne targi, w których nasza firma bierze udział, a w kolejnym roku będziemy chcieli zaplanować naprawdę całe cykle filmów, co na pewno będzie bardzo dużą inwestycją. Jeśli zastanawiacie się nad filmem, to tak naprawdę już nie musicie – warto od razu zacząć działać.

Ja wychodziłem właśnie z takiego założenia i w sumie bardzo dobrze. Dzięki temu faktycznie praca przebiega bardzo prosto. Jeśli zastanawia was to, czy wasza firma będzie mogła zainwestować w taki projekt śmiało zbierzcie różne ceny rynkowe tak, aby móc podejść do szefa i z nim o tym wszystkim porozmawiać. Jeśli bierzecie pod uwagę efektywną promocję, to na pewno nie powinniście zapominać o istocie filmów reklamowych, które jak się okaże będą jedyną słuszną promocją.