Zapewne każdy z nas będąc dzieckiem odwiedził cyrk. Dla wielu było to niezwykłe przeżycie, pełne magii, tresowanych zwierząt wykonujących przeróżne sztuczki, wesołych klaunów zabawiających publiczność, iluzjonistów, którzy umieją wyczarować gołębie z kapelusza i talię kart z rękawa, a także wygimnastykowanych, gibkich i pełnych gracji akrobatów cyrkowych.

Występy cyrkowe z pokazami akrobatyki

pokaz akrobatykiPokaz akrobatyczny to jeden z kluczowych elementów każdego pokazu cyrkowego. Artyści przygotowują się bardzo długo do każdego występu, by do perfekcji opanować każdy ruch, dopracować całość przedstawienia we współpracy z innymi i zachwycić publiczność. Niejednokrotnie taki pokaz akrobatyki odbywa się na znacznej wysokości. Akrobaci muszą więc pokonać lęk przed niebezpiecznym upadkiem, zaufać sobie nawzajem i być dla siebie wsparciem. Akrobatyka to prawdziwa sztuka, a artyści są profesjonalistami, których narzędziem pracy jest ich własne ciało. Dlatego muszą oni ćwiczyć każdego dnia, przestrzegać restrykcyjnych diet, utrzymywać dobrą kondycję. To właśnie od tego zależy powodzenie całego przedstawienia, a także bezpieczeństwo akrobatów. Niektóre występy obejmują także elementy pływania, żonglowania czy nawet połykania ognia. Takie pokazy są z pewnością niezwykle efektowne, jednak wymagają od akrobatów wielu tygodni żmudnych przygotowań, prób i ćwiczeń. Tutaj chodzi nie tylko o powodzenie występu, ale też o bezpieczeństwo artystów i publiczności. Sztuka cyrkowa jest przez niektórych postrzegana przez pryzmat wesołych, kolorowo ubranych klaunów i tresowanych piesków, jednak tak naprawdę pokazy akrobatyczne są prawdziwą kwintesencją cyrku. Pokazują nam siłę i niezwykłe możliwości ludzkiego ciała, które może pokonać grawitację i własne ograniczenia, stać się samo w sobie dziełem sztuki lub takie dzieło współtworzyć. Jako dzieci patrzymy z zapartym tchem na balansujących na cienkich linach akrobatów, jako dorośli zachwycamy się możliwościami, jakie daje człowiekowi jego własny organizm.

Pokazy akrobatyczne są ważnym elementem przedstawienia cyrkowego. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile pracy muszą wykonać akrobaci, by ich występ zachwycił publiczność i przebiegł bezpiecznie i bez zakłóceń. Obserwując wspaniałe wyczyny cyrkowych artystów, oklaskujemy nie tylko ich pokazy, ale przede wszystkim miesiące, a często nawet lata żmudnych, ciężkich i męczących ćwiczeń, które jednak przynoszą spektakularne efekty.

Kategorie: Usługi