Rodzice kupują swoim pociechom telefony głównie po to, by kontaktowały się z nimi w sprawach niecierpiących zwłoki. Niejednokrotnie jednak dzieci wykorzystują te urządzenia, często przypadkowo, niezgodnie z przeznaczeniem. W ten sposób rodzice mogą być, jako jedna strona umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, na duże koszta. Na szczęście są sposoby i na tę ewentualność.

Aplikacje podsłuchowe na telefon

podsłuch na telefonIstnieje szereg aplikacji, które umożliwiają kontrolę telefonu z zewnątrz. Podsłuch na telefon to idealny mechanizm dla każdego zatroskanego rodzica. Tego typu programy pozwalają na zdalne zablokowanie SMS-ów na konkretne numery, w tym wiadomości typu premium, które mogą wygenerować duże koszta. To samo tyczy się przeróżnych płatnych numerów oraz połączeń zagranicznych. Aplikację wystarczy uruchomić na telefonie docelowym, sparować ze swoim urządzeniem i potwierdzić na obu z nich zgodę na korzystanie z tej aplikacji. Tym samym telefon dziecka będzie bezpieczny, ograniczony kontrolą rodzicielską do najbardziej potrzebnych funkcji, takich jak telefon do rodziców. Oczywiście, restrykcje wprowadzone do urządzenia nie muszą być tak ścisłe – wszystko zależy od potrzeb użytkowników i administratora tych danych, czyli w tym wypadku rodziców. Podsłuch na telefon gwarantuje również możliwość zdalnego wyłączenia urządzenia w razie potrzeby oraz jego lokalizację. Sprawia to, że oprócz czynności kontrolnych można również zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Zalety aplikacji nie sprowadzają się tylko do kontroli rodzicielskiej. Tego samego oprogramowania można używać również do kontroli pracowników lub po prostu dwóch urządzeń należących do tego samego właściciela. W ten sposób można uchronić telefony przed kradzieżą lub wykorzystaniem przez osoby trzecie. Jest to ważne i pomaga w ochronie danych osobowych oraz reszty zawartości telefonu.

Ogromnie zachęcam do wypróbowania którejś z aplikacji podsłuchujących drugie urządzenie. Wszystko odbywa się w kontrolowany i w zupełności bezpieczny sposób, mogąc ułatwić korzystanie z telefonów. Aplikacje podsłuchowe da się zainstalować na większości nowoczesnych modeli telefonów, więc istnieje spora dowolność w korzystaniu z nich. Część z tych oprogramowań jest też darmowa w całości bądź w fazie testowej.