Wielu smakoszy kawy czy herbaty zastanawia się, w jaki sposób, możliwe jest podtrzymanie wysokiej temperatury napoju, umieszczonego w dzbanku lub czajniku. Na pomoc przychodzi im manufaktura, gdzie wytwarza się specjalne podgrzewacze. Te ceramiczne wyroby mogą być niezwykle użyteczne, ale to nie jedyna ich zaleta. Ręczne wykonanie i zdobienie produktów wpływa również na pozytywne wrażenia estetyczne.

Ręcznie wykonane podgrzewacze z ceramiki

podgrzewacz z ceramikiProdukty tego typu charakteryzują się niebanalnym wzornictwem, które jest charakterystyczne dla ręcznie wykonywanych przedmiotów. Podgrzewacz z ceramiki jest zdobiony w taki sposób, aby mógł być używany razem z dedykowanym do niego dzbankiem lub czajniczkiem. Dzięki temu możemy nabyć komplet akcesoriów ceramicznych, które możemy stawiać na stole wtedy, gdy odwiedzą nas goście. Oferta manufaktur umożliwia skomponowanie własnych zestawów podgrzewaczy i dzbanków, które posiadają wyraziste lub stonowane wzory. Na naczyniach tych mogą być umieszczone motywy roślinne, idealnie pasujące do wiosennej pory, kiedy podajemy herbaty owocowe i innego typu napoje, zawierające suszone owoce. Aby podgrzewacz spełniał swoją funkcję, musimy w jego wnętrzu umieścić świeczkę, która powoduje podtrzymywanie temperatury. Mimo że tym samym powodujemy powstanie podgrzania materiału ceramicznego, jest on odporny na wszelkiego rodzaju pękanie, odkształcanie czy zmienianie koloru.

Modele podgrzewaczy i dzbanków są również łączone z innymi elementami zastawy stołowej, wykonanej ręcznie z najwyższej jakości ceramiki, stworzonej na bazie kamionki. Do zastawy zaliczymy także małe, średnie i duże talerze oraz filiżanki ze spodkami. Zestaw często uzupełniają ręcznie zdobione cukiernice i kubki czeskie, stosowane do serwowania grzanego wina.