Zadbane i piękne dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. O ile przyjemniej patrzeć na dłonie zadbane, z gładką, nawilżoną, bez ran i zadrapań skórą oraz zadbanymi kształtnymi i przede wszystkim czystymi paznokciami. Nasze dłonie i paznokcie są w stanie powiedzieć o nas wiele przez co potencjalny nasz rozmówca już na początku jest w stanie wyrobić sobie o nas zdanie. Warto zadbać aby było jak najlepsze.

Czy lakier hybrydowy jest bezpieczny?

lakiery hybrydoweDbanie o dłonie nie jest łatwym zadaniem. Biorąc pod uwagę, że jest to nasze podstawowe narzędzie pracy fizycznej. Przez to dłonie i paznokcie nieustannie narażone są na działanie niekorzystnych czynników. Podczas prac bardzo łatwo o zadrapania i otarcia. Niejednokrotnie na pewno każda z pań miała też nieprzyjemność złamać sobie paznokieć. Jest to bolesne doświadczenie. Dlatego ważne jest aby dbać o dłonie. Niestety nie każdego stać na regularne wizyty w gabinetach kosmetycznych gdzie panie zadbają o stan naszych dłoni i paznokci. Odżywią skórę, nadadzą idealny kształt paznokciom i nałożą piękne lakiery hybrydowe. Lakiery hybrydowe są dziś niezwykle popularną metodą na piękne paznokcie na dłużej. Są o wiele wytrzymalsze od zwykłych lakierów i sprawiają, że nasze paznokcie zawsze wyglądają pięknie. Niestety powstały też negatywne opinie o lakierach hybrydowych. Przeciwnicy tego sposobu na piękne paznokcie twierdzą że niszczą one płytkę paznokcia. Prawda jest taka, że to nie lakiery hybrydowe niszczą płytkę paznokcie a niestety nieumiejętne zdejmowanie tego typu lakierów. Jeżeli chcesz samodzielnie zdjąć lakier hybrydowy – najpierw poczytaj jak to zrobić prawie profesjonalnie nie niszcząc płytki. Wiele jest sposobów aby dbać o nasze dłonie domowymi sposobami. Warto aby prace domowe związane z praniem i sprzątaniem wykonywać w rękawicach. Narażanie dłoni na działanie środków chemicznych powoduje ich wysuszanie a w przypadku delikatniejszych dłonie i paznokci mogą wystąpić podrażnienia lub reakcje alergiczne. Używaj kremów nawilżających i odżywczych. Na paznokcie warto co jakiś czas nakładać odżywki z witaminami, wzmacniające i pomagające odbudować i utwardzić płytkę. Dobrym pomysłem jest robienie masek nawilżających. Wystarczy nałożyć grubą warstwę kremu i  nakładając bawełniane rękawiczki  pozostawić na dłuższy czas np. na noc. Raz na tydzień można zrobić peeling dłoni. Wymieszać oliwę z oliwek z cukrem. Świetnie nawilży dłonie oraz pozwoli usunąć martwy naskórek z dłoni.

Dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Zawsze widoczna. Dlatego należy o nie dbać. Fakt, nie jest to proste gdyż używamy ich co dzień narażając  na działanie środków chemicznych, ciepłego lub zimnego powietrza. Dłonie powinny być ładne, nawilżone a paznokcie kształtne i odpowiednio przycięte i pomalowane. Nie za długie by nie wyglądały wulgarnie i nie za krótkie by nie zniekształcać palców. Dbajmy o dłonie – w końcu mamy tylko jedne. 

 

Kategorie: Kosmetologia