Przyszli rodzice przywiązują dużą wagę do urządzenia pokoju malucha, ponieważ będzie w nim spędzać sporo czasu. Jego umeblowanie, a także dekoracje i praktyczne elementy, muszą być sprawdzone i przede wszystkim, bezpieczne. Warto je też dostosowywać do wieku dziecka, żeby mógł z nich w pełni korzystać. Początkowo dzieci nie mają wielkich wymagań, ale z czasem się to zmienia.

Od jakiego wieku są maty piankowe?

okrągła piankowa mataZabawa jest nieodzownym elementem codzienności każdego dziecka. Jeżeli ma ono dostęp do odpowiednich narzędzi w postaci zabawek, bajek i gier, to z pewnością będzie właściwie stymulowane. Ponadto ważne jest wolne miejsce do zabawy, które pozwoli dziecku na swobodną zabawę. Przeważnie rodzice decydują  się na ułożenie na podłodze dywanu czy wykładziny, które świetnie izolują malucha od zimnej podłogi. Jednakże dla bardzo małych dzieci, nawet dywan może być za twardy, dlatego też lepiej się sprawdzi okrągła piankowa mata, która ma wysokość około dwóch – trzech centymetrów, a jej średnica może wynosić nawet pięćdziesiąt kilka centymetrów. Co prawda taka mata nie zajmie całego pokoju, ale też nie jest stworzona na wzór wykładziny. Jej głównym celem jest zapewnienie dziecku miękkiego i komfortowego miejsca do leżenie czy siedzenia. Z pewnością będzie  bardzo potrzebna maluchom od urodzenia, gdyż można na niej układać maluszka bez obawy, że się z niej sturla. Jej wysokość jest bardzo niewielka, zatem nawet maluchy siedmiomiesięczne mogą samodzielnie na matę wchodzić i z niej schodzić. Dla najmłodszych niemowląt, mata piankowa służy do leżenie na plecach, brzuszku i siedzenie, natomiast dla starszych jest miękkim miejscem do zabawy. Jeżeli chodzi o sam materiał, z jakiego są wykonane, to jest to wysokiej jakości, średnio twarda pianka, może być wykorzystywana przy wszystkich dzieciach.

Od dłuższego czasu są pożądane przeróżne maty edukacyjne, które dedykowane są dzieciom w wieku od urodzenia aż do momentu, kiedy dziecko z nich nie wyrośnie. One również mogą być wykonane z pianki, ponieważ świetnie się ona sprawdza jako miejsce do leżenia dla dziecka, ale również zabawy dla starszych dzieci. Jeżeli chcemy kupić matę piankową dla naszego malucha, to z pewnością ją dostanie my w niskiej cenie w sklepach internetowych.

Kategorie: Dzieci