Ręcznie tworzone naczynia ceramiczne mają w sobie urok. Z tego powodu najczęściej pełnią w domach funkcję dekoracyjną lub dekoracyjno-użytkową. Rękodzieło ceramiczne to produkty niemalże luksusowe. Stacjonarnie możemy je zakupić przy galeriach sztuki, jednak artyści wystawiają swoje prace głównie w Internecie. Miska ceramiczna jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o naczynia tego typu.

Dopasuj miskę do wystroju

miska ceramicznaDlaczego akurat miska? Jest uniwersalna i może spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim, o czym już wspomniałam, jest ozdobą. I niezależnie od tego, jaki wystrój dominuje w naszym domu, na pewno znajdziemy taką, która świetnie się wkomponuje. Artyści bowiem tworzą różnorodnie. Niektórzy na przykład czują w sobie ducha folkloru i malują swoje ceramiczne dzieła w fantazyjne wzory. Inni z kolei kierują się w stronę natury i ozdabiają swoje prace suszonymi roślinami. Są też tacy, którzy preferują nowoczesność i prostotę, tworzą więc surowe, geometryczne formy. Dzięki tej różnorodności możemy zakupić ceramiczne dodatki niezależnie od tego, czy mamy wystrój w klimacie boho, glamour, czy skandynawskim. Dobrze zgrane miksowanie różnych stylów również robi wrażenie. Miska ceramiczna jednak może pełnić nie tylko funkcję ozdobną. Często te mniejsze, głębsze służą jako cukierniczki. Większe – pojemnik na owoce, ciastka, czy cukierki. W prosty sposób możemy wyeksponować słodkości i przekąski na stole. Ceramika wygląda elegancko, a naczynia wykonane ręcznie dają wyraz temu, że cenimy sztukę. Każdy egzemplarz wygląda wyjątkowo, nie znajdzie się dwóch identycznych.

Oprócz internetowych aukcji, galerii sztuki, możemy szukać ceramicznych misek i innych naczyń również na targach staroci. Szczególnie jeśli cenimy sobie przedmioty, które mają swoją historię, lubimy klimaty retro, czy vintage. Jeśli wybierzemy się na taki targ, bardzo możliwe, że wrócimy z ciekawą ceramiczną „perełką” do domu. I co więcej – nie wydamy na to majątku. Możemy również poszukać w Internecie osób, którzy wyszukują za grosze piękne starocie i odsprzedają nieco drożej.