Konopie to rośliny niezwykłe, towarzyszące ludzkości od początków cywilizacji. Z ich uprawą nie ma żadnych problemów na większości kontynentów, toteż ich właściwości terapeutyczne, zdążyły poznać niemal wszystkie starożytne kultury.

Działanie olejów konopnych CBD

olej konopny 15Poznała je także nowożytna cywilizacja, tyle, że od strony naukowej, dzięki czemu doskonale znamy składniki aktywne tych roślin, jak też ich właściwości. Oczywiście tym, jaki powszechnie występuje w konopiach jest tetrahydrokannabinol (THC), owiany zła sławą z uwagi na silne działanie psychoaktywne, czyli mówiąc wprost, chodzi o właściwości odurzające oraz uzależniające. Niemniej jednak jest gatunek konopi, który jest całkowicie legalny, ponieważ zawierać może, nie więcej, niż 0,2% tej psychoaktywnej substancji. Mowa oczywiście o konopiach siewnych (sativa), nazywanych również włóknistymi, których uprawa jest dozwolona w całej UE. Właśnie z takich roślin, pozyskuje się produkty, jak, uznany za najskuteczniejszy, olej konopny 15%. Dodać trzeba, ze wyboru najlepszego produktu konopnego, dokonują zawsze konsumenci, dzięki czemu ocena jest miarodajna i zwykle oddaje stan faktyczny w stu procentach. Zauważyć też trzeba, że oleje CBD to produkty bardzo wrażliwe na promieniowanie UV oraz wilgoć, w związku z czym należy zapewnić im miejsce suche i zaciemnione i najlepiej z temperaturą nieco niższą od pokojowej, co jest szczególnie wskazane przy przechowywaniu większych partii tego produktu.

Wśród osób, które przyjmują oleje konopne CBD, znajdziemy te, które stosują je codziennie, w ramach różnego rodzaju terapii, jak też te, przyjmujące je tylko doraźnie, czyli raczej bardzo rzadko, aniżeli często. Obie te grupy jednak twierdzą to samo – oleje to produkty skuteczne, jak żadne inne.