Mimo to, iż śmierć bliskiej osoby jest bardzo smutnym przeżyciem, to musimy jednak pamiętać o tym, aby pogodzić się z tym i z należnym szacunkiem zorganizować pogrzeb dla zmarłego. Niestety, ale wiele osób, które pierwszy raz spotykają się z taką sytuacją, bardzo często nie wiedzą, od czego zacząć oraz gdzie się zwrócić o pomoc. Bardzo często rodzina jest w ogromnym bólu oraz bardzo często również w szoku i warto wtedy znaleźć dobry zakład pogrzebowy, który pomoże załatwić wszelkie formalności.

Co jest potrzebne do organizacji pogrzebu?

organizacja pogrzebu - wrocławPrzede wszystkim, kiedy zostanie stwierdzony zgon naszego członka rodziny, to musimy otrzymać odpowiednią kartę zgonu. Taka karta wydawana jest przez lekarza prowadzącego, jeżeli zmarły umiera w szpitalu. Natomiast w sytuacji, kiedy dochodzi do tego, że nasz członek rodziny umiera w domu lub też w wypadku samochodowym to wtedy taką kartę zgonu wystawia lekarz pogotowia ratunkowego. Jeżeli lekarz będzie miał wątpliwości co do przyczyny śmierci, to może dojść również do tego, że niezbędna będzie sekcja zwłok, która pomoże ustalić przyczynę zgonu. Wtedy kartę zgonu otrzymamy od lekarza sądowego i musimy udać się następnie do Urzędu Stanu Cywilnego, aby otrzymać niezbędne dokumenty aktu zgonu. Taki dokument jest nam niezbędny do tego, aby otrzymać zasiłek oraz uregulować wszystkie sprawy ubezpieczeniowe oraz spadkowe. W następnej kolejności będziemy musieli wybrać się do zakładu pogrzebowego. Najlepiej jest znaleźć taką firmę, w której zostanie nam zaproponowana kompleksowa organizacja pogrzebu – Wrocław to miasto, gdzie będziemy mogli liczyć na transport zwłok oraz przygotowanie ciała, także wydrukowanie klepsydr. My jako rodzina musimy ustalić datę pogrzebu lub ewentualnie datę kremacji. Dokładnie również musimy wybrać odpowiednie miejsce pochówku oraz formę ceremonii, ponieważ możemy wybrać formę świecką lub też religijną.

Bardzo często pracownicy firmy pogrzebowej doskonale wiedzą jak okazać współczucie oraz empatię dla osób, które przeżywają żałobę bardzo trudnych dla nich chwilach. Zawsze, kiedy osoba zmarła była wierząca i często chodziła do kościoła to musimy skontaktować się z księdzem i ustalić odpowiednią godzinę nabożeństwa oraz pochówku. Wszystkie uroczystości żałobne odbywają się wtedy w parafialnym kościele, a pogrzeb odbywa się na cmentarzu, który należy do rodzinnej parafii zmarłego.

Kategorie: Usługi