Interesując się odmianami funkcjonalnych podłoży otrzymujemy informacje pozwalające zdeterminować najodpowiedniejszą z dostępnych odmian. Wykorzystywane w prawidłowy sposób oraz poprawnie rozlokowane podłoże typu kwarcowego jest typem, który pozwala bezpiecznie trenować również po ulewach.

Zalety podłoża kwarcowego dla koni

podłoże kwarcoweJedną z istotnych zalet jaką przedstawia ten gatunek podłoża jest fakt, że dzięki swobodnemu przepuszczaniu wody, nie stwarza on tych samych kłopotów co wiele innych rozwiązań. Stosując podłoże kwarcowe nie będziemy mieli do czynienia z kałużami, gdyż na całej powierzchni podłoża ulega ona przepuszczaniu głębiej. Odbywa się to w sposób równomierny, toteż podłoże tego rodzaju jest gotowe do użytku w każdych okolicznościach. Ponadto dokonuje się jego rozlokowania w profesjonalny sposób, angażując wyrówniarki laserowe do przygotowania gruntu przed usypaniem powierzchni. Wykorzystuje się też przy okazji tego procesu specjalne maty, powodujące, że podłoże takie jest równe oraz zachowujące swoją powierzchnię przez długi okres. Na podłoże kwarcowe składa się kilka warstw jakie skutecznie zapobiegają typowym problemom mogącym dawać się we znaki przy użytkowaniu innych gatunków. Odpowiednie perforacje skutecznie przepuszczają wodę, stanowiąc metodę jej odprowadzania wielokrotnie bardziej efektywną aniżeli odpływy drenażowe.

Warto dodać w ramach rekomendacji, że podłoża tego rodzaju wykorzystywane są na prestiżowych turniejach konnych, tak na polu krajowych jak i światowym, co najlepiej świadczy o ich walorach. Korzystając z takiego rodzaju podłoża, które w pierwszej kolejności zostało położone zgodnie z zaleceniami specjalistów na odpowiednio przygotowanym gruncie, gwarantujemy sobie bezpieczną, komfortową jazdę w różne pory roku.