Niedawno odwiedziłam swoich znajomych w ich nowym mieszkaniu. Byłam zachwycona tym, jak urządzili poszczególne pomieszczenia. W prawie każdym z nich wisiały jakieś ozdoby na ścianie, co czyniło pokoje niezwykle ciekawymi. Postanowiłam więc znaleźć dekoracje do swojego mieszkania, aby urozmaicić jego wystrój oraz nadać mu nieco nowego charakteru. Większość ścian w moim lokum jest dosyć pusta, chciałam więc to zmienić.

Urozmaicenie wystroju obrazem na korku

obraz na korkuNajbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w moim mieszkaniu jest salon, który spełnia również funkcję pokoju gościnnego oraz czasami jadalni. Postanowiłam więc, że to właśnie tutaj na ścianie zawiśnie jakaś niebanalna dekoracja. Trochę czasu zajęło mi znalezienie czegoś, co by mi się bardzo spodobało, jednak mi się to udało. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z takimi dekoracjami, jednak jak tylko to zobaczyłam, wiedziałam, że chcę mieć coś takiego w swoim mieszkaniu. Tym, co mnie od razu zachwyciło był obraz na korku – zawsze chciałam mieć na ścianie salonu obraz, jednak zniechęcał mnie często ich ciężar. Korek jest bardzo lekkim materiałem, dzięki czemu doskonale nadaje się do powieszenia na każdej ścianie, niezależnie od tego, z czego jest ona wykonana. Przejrzałam więc różnorodne wzory, aby wybrać ten, który najbardziej mi się spodoba. Zdecydowałam się na mapę, ponieważ taka dekoracja nadal może spełniać dokładnie takie same funkcje, jak zwyczajna tablica korkowa. Uznałam więc mapę świata za rewelacyjny pomysł, ponieważ będę mogła na niej zaznaczać miejsca, które już odwiedziłam albo te, które dopiero chcę zobaczyć w przyszłości. Nie mogłam się więc doczekać, aż moja nowa dekoracja zawiśnie w salonie. Doskonale się ona komponuje z wystrojem tego pomieszczenia, uznałam więc taki zakup za strzał w dziesiątkę.

Obraz wykonany na korku ma sporo zalet. Za największą z nich uważam jego lekkość, bo dzięki niej można go wygodnie przenosić oraz nadaje się na każdą ścianę. Poza tym wygląda świetnie – ma bardzo głębokie kolory. Jednak tym, co mnie najbardziej urzekło jest to, że mogę z niego korzystać jak z tradycyjnej tablicy korkowej. Zakupiona więc przeze mnie dekoracja w postaci mapy nadrukowanej na korku posłuży mi do oznaczania podróży, które już odbyłam oraz miejsc, które chcę odwiedzić.

Kategorie: Wyposażenie