Czy zauważyliście, że obecnie wszystko pakowane jest w folię termokurczliwą? No może nie wszystko, ale znaczna część produktów, które widzimy na sklepowych półkach pokryta jest właśnie tą folią. Widzimy zapakowane w ten sposób jajka w wytłaczankach, owoce, gdzie przykładem są jabłka lub truskawki. Pakowane tak też są warzywa i tutaj jako pierwszy przykład, który przychodzi mi na myśl stawiam tak zwane „pęczki włoszczyzny” na tackach, a także pieczarki.

Jak pakuje się produkty w folię termokurczliwą?

pakowanie w folię termokurczliwąOkazuje się, że pakowanie w folię termokurczliwą jest bardzo popularne w obecnych czasach. Robiąc codzienne zakupy nawet nie zwracamy uwagi na to, jak wiele produktów posiada właśnie takie opakowania. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak przeprowadza się takie pakowanie w folię termokurczliwą. Przede wszystkim na początku trzeba powiedzieć, że odbywa się to w specjalnych maszynach, które znajdują się na liniach produkcyjnych. Maszyny te są całkowicie automatyczne lub półautomatyczne. Dzięki wyspecjalizowanej technologii produkty w ten sposób pakowane mogą znajdować się na specjalnych, styropianowych tackach lub też w plastikowych pojemnikach. Sama folia termokurczliwa jest wykonana ze specjalnego rodzaju materiału, jakim jest najczęściej PCV lub poliolefina. Warto także napisać kilka słów o tym, jakie korzyści daje nam pakowanie w folię termokurczliwą. Przede wszystkim produkty tak zapakowane znacznie dłużej utrzymują świeżość. To właśnie dzięki takiemu pakowaniu możemy cieszyć się warzywami, owocami, czy też włoszczyzną, która utrzymuje świeżość w czasie magazynowania i transportu pomiędzy sklepami. Dodatkowo pakowanie w folię termokurczliwą zapobiega rozmnażaniu się drobnoustrojów, jakim są bakterie i grzyby. Fakt ten zapobiega pleśnieniu, a także gniciu produktów, które są w ten sposób zapakowane, przez co mogą być przechowywane dłuższy czas.

Okazuje się, że pakowanie w folię termokurczliwą jest metodą, której popularność bije rekordy nie bez powodu! Jest to metoda bardzo łatwa w wykorzystaniu, a specjalnie do tego celu stworzone maszyny sprawiają, że pakowanie może zachodzić automatycznie lub półautomatycznie. Dodatkowo taki rodzaj pakowania sprawia, że produkty, które są w ten sposób zapakowane możemy znacznie dłużej przechowywać w lodówce, czy też poza nią. Z tego też powodu warto doceniać takie opakowania!

Kategorie: Przemysł