Większość ludzi przeważnie myje dłonie około pięć – sześć razy dziennie. Najczęściej robimy to po skorzystaniu z toalety, przed przystąpieniem do przygotowywania posiłku czy przed jedzeniem. Jednak trzeba to robić także w miejscach publicznych.

Jak korzystać  dozowników do mydeł?

dozownik łokciowy fanecoW domach zdecydowana większość ludzi posiada klasyczne mydła w kostce lub w płynie w praktycznych pojemnikach z pompką. Korzystanie z nich w domu jest bezpieczne, ponieważ stale używają ich te same osoby, natomiast w miejscu jakim jest publiczna toaleta nie ma takiej możliwości. Każdy użytkownik może mieć na dłoniach inne, równie niebezpieczne bakterie, które zostawi na pojemniku lub mydle. Dlatego też w takich miejscach najlepszy będzie dozownik łokciowy Faneco, który często jest stosowany w szpitalach. Model tej firmy jest zabudowany, zatem nie widać pojemnika z mydłem, który znajduje się w środku, ale z boku obudowy znajduje się praktyczny wizjer, przez który na bieżąco można kontrolować stan mydła. Mechanizm działania takiego dozownika jest bardzo prosty, gdyż działa ona bez konieczności zasilania, a jedynie dzięki sile naszych rąk. Wystarczy wystający przycisk nad dozownikiem nacisnąć łokciem, aby została zaaplikowana porcja mydła. Jest on dostosowany do powieszenie na ścianie, gdyż z tyłu posiada specjalne zaczepy lub haczyki. Dozowniki łokciowe są funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu w miejscach publicznych, a do tego są znacznie tańsze niż modele automatyczne, które wymagają zasilania.

W obecnej sytuacji pandemicznej, coraz częściej możemy spotkać w różnych miejscach dozowniki do mydła czy płynu dezynfekującego w wersji łokciowej lub bezdotykowej. Są one niezbędne do utrzymania odpowiedniej higieny rąk, na których znajduje się najwięcej bakterii.

Kategorie: Usługi