Bardzo duża liczba prac do wykonania na budowach wiąże się z pracą na wysokościach. O ile w pomieszczeniach często wystarczą do tego celu drabiny lub specjalne podesty tak już w przypadku remontów prowadzonych na elewacjach konieczne jest stosowanie rusztowań. Obecnie w sprzedaży jest kilka rodzajów tych konstrukcji i to od nas zależy na jakie się zdecydujemy.

Rusztowania montowane do ścian

rusztowania podwieszaneJak wyglądają klasyczne rusztowania to zapewne wie każdy z Państwa. Są to najczęściej konstrukcje stawiane bezpośrednio przy ścianach, na których prowadzona jest renowacja. Niemniej jednak te rusztowania, o których Państwo teraz myślą są stawiane na podłożu. Dziś chciałbym wspomnieć o nieco bardziej nowoczesnym rozwiązaniu jakim są rusztowania podwieszane. Ogromnym plusem takich konstrukcji jest to, że nie zajmują one miejsca u podstawy budynku. Prowadząc prace przy elewacjach lub dachach osoby, które znajdują się pod budynkiem na pierwszy rzut oka nawet nie zauważą obecności rusztowań. Rusztowania podwieszane montowane są najczęściej do ścian budynku. Jest to oczywiście montaż tymczasowy, który zniknie po zakończeniu prac i nie pozostawi po sobie śladu. Często spotkać można również rusztowania podwieszane, które montuje się do krawędzi dachu, do krokiew czy kominów. Rozwiązanie tego typu idealnie sprawdzi się w sytuacji gdy nie ma możliwości postawienia rusztowania klasycznego. Często na montaż starszego typu rusztowań nie pozwala ukształtowanie terenu lub jego zbyt duża wilgotność.

Zalety rusztowań podwieszanych w szczególności mocno doceniają dekarze. Konstrukcja takiego rusztowania pozwala im na wykonywanie wszelkich niezbędnych prac. Rusztowania tego typu wykonane są najczęściej z aluminium co sprawia, że konstrukcja jest bardzo lekka ale zarazem wytrzymała i łatwa w zamontowaniu.