Największym kurortem w okolicy gór od kilku lat jest ciągle Zakopane. Wiele osób systematycznie planuje wyjazdy właśnie w okolicę Tatr. Nic dziwnego, ponieważ są liczne ścieżki górskie, które można przejść pieszo. Trekingi to w Tatrach częsta forma aktywnego wypoczynku. Dla osób, które szukają wrażeń, wejście na Giewont może być sporym wyzwaniem. Dla fanów spokojniejszych alternatyw miasto oferuje Krupówki, Gubałówkę i piękne okoliczne miejscowości.

W góralskich domkach w Zakopanem jest wygodnie

góralskie domki zakopaneWyjątkowość miejsca jest spowodowana góralską kulturą, folkiem i piękną architekturą. Dlatego tak wiele turytów co roku wybiera okolice Tatr jako miejsce wypoczynku podczas rodzinnych wakacji. Dlatego też, jeżeli już wybraliśmy urocze miejsce wypoczynku powinniśmy korzystać z każdej wolnej chwili i relaksować się na łonie natury, ale także w miejscu, które tymczasowo będzie naszym domem. Wiele osób wybiera nowocześnie urządzone góralskie domki Zakopane oferuje sieć wielu atrakcji dla osób, w każdym wieku. Góralskie domki często budowane są z bali drewna, a ich dachy pokrywane strzechą. Każdy z domków ma werandę, wygodną sypialnie i prywatną łazienkę. Dla gości na wyposażeniu jest również telewizor i klimatyzacja. Cyklicznie dostarczane są świeże ręczniki i pościel. Gospodarz oferuje również domowe posiłki, w formie szwedzkiego bufetu. Śniadania, obiady i kolacje przygotowywane są od poniedziałku do niedzieli, dlatego z pobytów często korzystają rodziny z dziećmi. Po wcześniejszym ustaleniu, zwierzęta są również akceptowane. Cena pobytu uzależniona jest od długości urlopu i ilości osób w domku.

Jeżeli pobyt jest dłuższy, realizowane są upusty dla stałych klientów. Plusem kameralnego miejsca jest wyznaczone strefa rozrywki, w której młodzież może znaleźć stół do tenisa, bilard i wiele gier zespołowych. W strefie relaksu natomiast są dostępne leżaki i sauna. Nieopodal Zakopanego w małej miejscowości Bukowinie Tatrzańskiej uruchomione zostały termy, które zachęcają turytów do częstych odwiedzić. Liczne zjeżdżalnie, baseny i jacuzzi, na pewno uatrakcyjnią każdy pobyt. Wycieczki do pobliskich wiosek również zainteresują fanów interesujących się góralską historią. Wiele można zobaczyć, dlatego należy korzystać z uroków, jakie oferuje nam niedaleka okolica.