Na co dzień napotykamy na wiele rodzajów folii. Są one wszechobecne i przyjmują wieloraką postać, by sprawić, że produkty, które kupujemy się jak zabezpieczone przed szkodliwymi działaniami czynników zewnętrznych. Dzięki foliowej torebce można przenieść, zanieść lub wynieść wiele innych artykułów również zawiniętych w inny celofan. Jednak, jako konsumenci, możemy zauważyć, że przezroczyste pojemniki na żywność, którą kupujemy, różnią się znacznie od siebie. Z czego to może wynikać?

Folie barierowe – czym są?

dobre folie barieroweW trosce o naszą żywność, producenci, którzy sprzedają krótkoterminowe przetwory takie jak, na przykład kiełbasy czy parówki, muszą zaopatrzyć się w dobre folie barierowe. Takowe zrobione są z maksymalnie siedmiu warstw, gdzie zewnętrzne zrobione są z polietylenu. Dzięki temu produkt zachowuje swoją świeżość, zapach i smak na dłuższy, choć ograniczony czas. Pakowanie próżniowo sprawia, że zatrzymujemy niepowtarzalny smak i aromat w środku opakowania. Celofany barierowe utrzymują też gęstość i konsystencję, dlatego po otwarciu są smaczne i nie tracą wartościowych składników. Jedna z wielu zalet, czyli wysoka przezroczystość dodaje dodatkowych walorów, gdyż klient zawsze zwraca na wygląd wędzonki czy sera przed zakupem. Dlatego, już w sklepie ogląda wyrób i ocenia jego konfekcjonowanie.Dzisiaj, na rynku dostępne są wszelkiego rodzaju formy, które mogą jak najdokładniej oddać charakter naszej wędliny. Specyficzny kształt przyda się również do swobodnego wyjmowania mięsa z opakowania. W tym celu, można zaopatrzyć się w folię barierową z wytłoczonymi miejscami na plasterki. Dzięki tym czynnikom klienci z pewnością docenią dobre folie barierowe użyte do opatrzenia ich kiełbasy czy pierogów. Jeżeli chodzi o rodzaje, możemy wybierać spośród folii PET, LDPE, HDPE oraz PE. Wszystkie skróty odnoszą się do innej folii barierowej, dlatego po dokładne informacje, która pomogą w wyborze warto zapytać telefonicznie bądź mailowo.

Dzięki laminatom składającym się z warstwy barierowej nasze codzienne zakupy stają się znacznie łatwiejsze. Gdy jesteśmy w pracy w godzinach otwarcia sklepów mięsny, a chcemy zaopatrzyć się w świeże parówki czy mięso, możemy zrobić zakupy w supermarkecie, gdzie znajdziemy je zamknięte szczelnych w foliach barierowych.

Kategorie: Przemysł