W sklepach komputerowych często można było zobaczyć najróżniejsze modele klawiatur, czasem bardzo niestandardowo wykończone, które oznaczone były jako klawiatury gamingowe. Jednak częściej niż rzadziej okazywało się, iż nie różnią się one zbytnio od wersji najbardziej podstawowych, mając może kilka dodatkowych funkcji. Na forach specjalistycznych gracze wielokrotnie wspominali o różnicach między rodzajami klawiatur, i zamieszczali najbardziej sprawdzone i polecane modele klawiatur.

Zaawansowana klawiatura dla graczy

rekomendowana klawiatura mechaniczna podświetlanaProste klawiatury, mimo dość intuicyjnej metody obsługi, często nie posiadały zalet odmian typowo gamingowych, takich jak choćby wygodniejszy układ klawiszy czy dodatkowe przyciski funkcyjne. Dobrym przykładem zaawansowanej klawiatury gamingowej była obecnie najbardziej rekomendowana klawiatura mechaniczna podświetlana o dość nowatorskim kształcie i niespotykanych nigdzie indziej dodatkach. Klawiatura ta, bowiem, zbudowana była modułowo, i mogła być w dowolnym momencie rozłożona na trzy elementy składowe. Pierwszą częścią była oczywiście płyta z klawiszami głównymi i alfanumerycznymi, a te które najczęściej służyły do sterowania postaciami w grach zostały wykonane ze stali i powiększone tak, by być jeszcze wygodniejszymi w użyciu. Podświetlenie zastosowane w klawiaturze było natomiast całkowicie programowalne, i umożliwiało dostosowanie koloru i natężenia światła po dowolnym klawiszem, pozwalając na tworzenie własnych kompozycji wizualnych, lub zwyczajnie ułatwiając sterowanie. Drugą częścią klawiatury był moduł z klawiszami kierunkowymi, zwykle położonymi obok głównego układu klawiszy. Na nim również zawarto dodatkowe programowalne przyciski, do których można było przypisać dowolne funkcje i makra, pomagające znacznie podczas gry w tytuły posiadające nieintuicyjny, trudny schemat sterowania.

Trzeci moduł, natomiast, był najbardziej niespotykany wśród klawiatur, gdyż umożliwiał zdalne sterowanie niemal wszelkimi funkcjami komputera z poziomu klawiatury. Po zastosowaniu firmowego oprogramowania, można było bardzo szybko zwiększyć lub zmniejszyć szybkość pracy wentylatorów, dostosować parametry podzespołów, czy nawet sterować programami pracującymi w tle. Była to więc klawiatura dla najbardziej wymagających graczy, szukających bardzo nowoczesnego narzędzia do sterowania.

Kategorie: Usługi