Posiadając restaurację, zaopatrzenie jej we wszystkie produkty początkowo może być bardzo trudne, ale jest istotne i znalezienie odpowiedniego dostawcy to nie lada wyzwanie i stres. Oczywiście chcemy aby był to wybór idealny czyli jakość oferowanych produktów, bogata oferta, poziom cen i ich stabilność, elastyczność w kwestii terminów dostaw oraz forma rozpatrywania reklamacji równie jest ważna, oczywiście, jeżeli z produktami byłoby coś nie tak. 

Wybór odpowiedniego dostawcy

zaopatrzenie gastronomiczne wrocławPierwsze co przychodzi nam do głowy, to to , że hurtownia jest najlepszym dostawcą naszych towarów. oczywiście coś w tym jest, trzeba tylko dokładnie przeanalizować co dana hurtownia nam oferuje. Istotne jest również to, jak przechowywane są produkty ultraświeże czy świeże takie jak mięso, ryby, owoce morza czy warzywa. Hurtownie spożywcze to póki co, jedne z lepszych metod zaopatrywania lokalów gastronomicznych. Posiadają dość konkurencyjne ceny, a co za tym idzie z chęcią zostajemy klientami, trzeba również bacznie zwracać uwagę na to czy zaopatrzenie gastronomiczne wrocław dojeżdża do klienta czy tez nie. To bardzo istotne, bo jeżeli hurtownia nie wysyła towaru, to niestety, jesteśmy narażeni na koszta związane z transportem, a w przypadku produktów ultraświeżych chłodzenie jest również istotne, zwłaszcza latem. Korzystanie z tzw hurtowni sieciówek jest również dla nas bardzo korzystne pod względem cenowym, ale tutaj niestety, musimy już posiadać własny samochód, a by dowozić produkty do restauracji, ewentualnie jeżeli nie jesteśmy mobilni, musimy wynająć kuriera lub innego dostawcę w celu przywiezienia produktów. Istnieją również dostawcy wyspecjalizowani, którzy zajmują się sprzedażą jednym rodzajem żywności, czyli przykładowo samym mięsem, nabiałem, owocami, warzywami , przetworami czy alkoholami. oni maja ogromny wybór towaru, ponieważ specjalizują się w jednej dziedzinie, tak więc towar jest bardziej wyselekcjonowany. 

Dobry dostawca w dzisiejszych czasach jest na wagę złota, warto pomyśleć o zatrudnieniu menadżera, który będzie zamawiał odpowiedni towar, nawet of kilku dostawców wyspecjalizowanych. Tacy dostawcy, nie dość, że mają mnóstwo świeżego i pysznego towary, to dowożą produkty do klienta, tam gdzie on sobie tego zażyczy, rzecz jasna.

Kategorie: Gastronomia