Ogrzewanie naszych domów to kwestia, która każdego roku w jesieni staje się jedną z kwestii priorytetowych. Obecnie do ogrzewania wykorzystuje się najróżniejsze materiały opałowe. Niemniej jednak zdecydowanie bardziej popularnym ich rodzajem jest drewno. Dziś chciałbym wspomnieć o tym jakie gatunki drewna warto do ogrzewania zastosować. 

Kaloryczne gatunki drewna

drewno opałowe rybnikPrzy wyborze drewna, które ma nam służyć do ogrzewania bardzo istotną kwestią jest jego kaloryczność. Poszczególne gatunki drewna opałowego się niekiedy bardzo od siebie różnią pod względem kaloryczności. Na dzień dzisiejszy chyba najbardziej popularnym gatunkiem drewna opałowego jest buk. Polacy decydują na zakup tego rodzaju drewna z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że buk świetnie się spala i długo utrzymuje wysoką temperaturę wewnątrz pieca lub kominka. Drugim powodem częstego wybierania drewna z tego gatunku jest oczywiście czynnik ekonomiczny. Buk z racji swojego częstego występowania w lasach jest drewnem dość tanim. Żeby zakupić drewno opałowe mamy do wyboru w zasadzie dwie możliwości: kupno drewna na składach materiałów opałowych lub też skorzystanie z usług firm, które nam takie drewno dostarczą i będzie ono gotowe do spalania w piecu. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest drewno opałowe Rybnik jest miastem, w którym możemy takie drewno bardzo łatwo nabyć. W mieście tym znajduje się dość spora liczba firm oferujących sprzedaż różnych gatunków drewna służącego za opał. 

Ogólnie rzecz biorąc drewno opałowe i węgiel to obecnie dwa najpopularniejsze materiały służące do ogrzewania naszych domów. Przewaga drewna jest jednak taka, że jest to materiał dość łatwo odnawialny w przeciwieństwie do węgla, którego zapasy się już kurczą dość znacznie. Drewno spalając się jest dodatkowo bardziej ekologiczne.

Kategorie: Usługi