Szukając noclegu w górach, bierzemy pod uwagę wiele opcji. Do wyboru mamy hotele, hostele, ale także i drewniane domki. Ta ostatnia to jedna z najbardziej pożądanych opcji, ale również kojarzona z dużym wydatkiem. Koszty wynajęcia domku w górach wbrew pozorom wcale nie są takie wysokie.

Tatry – nocleg w górach w drewnianym domku

domki w górach tatrachJeśli marzymy o drewnianym domku z kominkiem, sypialnią z balkonem i widokiem na piękny krajobraz górki, drewniane domki z bali to idealny wybór dla nas. Najlepiej szukać w Zakopanem i okolicach. Sama spałam kiedyś w takim domku ze znajomymi. Był to świetny wybór. Co prawda do miasta mieliśmy kilka kilometrów, ale byliśmy mobilni. Jedna osoba była kierowcą z własnym autem, więc docieraliśmy wszędzie, gdzie chcieliśmy. Nawet bez auta te domki byłyby dobrym wyborem. Blisko naszego miejsca noclegowego znajdował się przystanek autobusowy, z w którego busy odjeżdżały dość często. Również korzystaliśmy z tej opcji, kiedy nasz kierowca wolał się powygrzewać przy kominku z grzanym winem w dłoni. Jeśli chodzi o domki w górach Tatrach, Zakopane i okolice mają bogatą ofertę. Pobyt, który tu wspominam był cudowny przede wszystkim ze względu na okolice. Tatry to najpiękniejsze polskie góry i robią przeogromne wrażenie. Widoki zapierają dech w piersiach. Polecam każdemu pieszą wycieczkę. Jeśli ktoś nie lubi chodzenia po górach, nie musi wybierać się od razu na Giewont. Dobrym wyborem dla każdego będzie wycieczka nad Morskie Oko. Idzie się około dwóch godzin, ale zdecydowanie warto. Nie polecam wersji dla leniuchów, czyli przejazdu bryczką konną. Konie bardzo się męczą i jest to po prostu niehumanitarne. Kto ma sumienie, niech idzie pieszo. Po takiej wędrówce kojący był powrót do ciepłego drewnianego domku.

Nocleg w drewnianym domku to wspaniała opcja na wypoczynek. Mnie trafił się taki nad samym strumykiem. To coś nie do opisania. Cenowo również wypada nieźle. Myślę, że ceny są nawet porównywalne do noclegu w hostelu o średnich warunkach. Często płaci się tylko za to, że jest się w centrum miasta, dlatego polecam domki na przedmieściach – będą kosztować podobnie.