Materiały opałowe w ostatnim czasie dość mocno drożeją. W szczególności tyczyć się to może węgla, który jest jednym z bardziej popularnych paliw kopalnych. Z każdym rokiem coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie na węgiel i tym samym rosną więc ceny. Dlatego wielu z nas pragnąc zaoszczędzić decyduje się zainwestowanie w inne materiały opałowe. Jednym z ciekawszych i bardzo wydajnych jest ekogroszek.

Ekogroszek zamiast węgla

ekogroszek cena za tonęWęgiel o bardzo drobnej granulacji niegdyś nie był zbyt ceniony w Polsce. Wynikało to w dużej mierze z tego, że ten materiał ciężko było spalać w tradycyjnych kotłach grzewczych. Nawet jeśli dochodziło do zapłonu to jednak szybko taki węgiel lądował w popielniku. Od dłuższego czasu jednak dostępne są specjalne kotły grzewcze, dzięki którym możliwe jest efektywne spalanie tak drobnych materiałów opałowych. Szczególnie popularny w ostatnim czasie stał się ekogroszek cena za tonę tego materiału jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Zakup ekogroszku to inwestycja rzędu połowy ceny za tonę węgla. Jak widać, na ogrzewaniu w rzeczywistości można naprawdę nieźle zaoszczędzić jeśli tylko się tego chce. Generalnie to ekogroszek powstaje właśnie z węgla ale z tego najdrobniejszego. Poddawany jest on dodatkowo odsiarczaniu w efekcie czego materiał ten jest znacznie mniej szkodliwy dla środowiska podczas spalania. Ekogroszek sprzedawany jest obecnie również w wersjach workowanych.

Kaloryczność ekogroszku jest również na bardzo wysokim poziomie. Kupując ekogroszek pochodzący z Polski można trafić często na takie odmiany, których kaloryczność sięga kaloryczności węgla z najwyższej półki. Inwestując w takie materiały opałowe sprawiamy, że ogrzewanie pochłonie znacznie mniej kosztów i przy tym samym wcale nie spadnie wydajność.