Dbać o bezpieczeństwo w firmach można w różny sposób. Szczególnie często słyszy się o inwestowaniu w systemy alarmowe. Jednak bardziej skuteczne mogą okazywać się kamery przemysłowe, które obecnie mogą naprawdę dużo wnosić w przypadku spraw sądowych dotyczących włamań. Kamery jakie znamy z przeszłości nijak mają się do tych jakie stosuje się obecnie. W szczególności duża różnica jest w jakości rejestrowanego obrazu. Dodatkowo nowe kamery mogą skutecznie nagrywać dźwięk. 

Kamery przemysłowe dobrej jakości 

monitoring ahdSystemy monitoringu znane nam są od bardzo dawna. Już w latach 90 montowano w firmach najróżniejsze wersje kamer. Jednak były to kamery o bardzo słabych parametrach. Rejestrowany przez nie obraz był niezwykle niskiej jakości. Rozdzielczość była dopasowywana bowiem do nośników jakie niegdyś stosowano. W przeszłości dyski twarde nie miały tak dużych pojemności jak dyski, które stosujemy obecnie. Dzięki temu, że obecnie nośniki są w stanie pomieścić o wiele więcej danych to obraz z kamer może być o wiele bardziej wyraźny i mieć lepszą rozdzielczość. Popularny w ostatnim czasie staje się monitoring AHD. Nowe technologie zastosowane w takich systemach monitoringu znacznie ułatwiają nam życie i korzystanie z takich systemów. Bardzo fajną sprawą jest przykładowo to, że nowoczesne kamery mogą działać niezależnie od siebie. Pojedyncza kamera może samodzielnie stanowić mały system monitoringu, który nie będzie nijak związany z innymi systemami. Nowe kamery możemy skonfigurować w taki sposób by rejestrowały obraz tylko wtedy gdy zamontowane w kamerze czujniki dostrzegą ruch w jakimś obszarze. Nie da się ukryć, że znacznie ograniczy to rozmiary nagrywanych plików ponieważ kamera nie musi w takim wypadku pracować przez cały czas. Dodatkowo możemy ustawić własny harmonogram nagrywania czy też ustawimy w kamerze taką opcję by wysyłała ona do nas maile ze zdjęciami wykonanymi przez kamerę. 

Ogólnie rzecz biorąc kamery od monitoringu to rozwiązania naprawdę skuteczne jeśli chcemy poprawić bezpieczeństwo w naszej firmie i zadbać o to by nasze mienie było strzeżone. W sprzedaży dostępne są obecnie kamery przeznaczone do użytku wewnętrznego oraz takie, które poradzą sobie również na mrozie czy upale. Często posiadają one wzmacnianą konstrukcję i różne osłony.