Srebro zachwyca swoją magią i niebywałą kolorystyką. Od dawien dawna wykonywana jest z niego biżuteria. Zaraz po złocie to najbardziej popularny metal szlachetny. Jego dobra kowalność, odkryta wieki temu. umożliwia formowanie najbardziej finezyjnych brył i dlatego tak lubiane jest przez rzemieślników tworzących biżuterie. Atrakcyjna cena i duża dostępność złóż przyczyniła się do spopularyzowania metalu, a co za tym idzie wyrobów ze srebra.

Modułowa biżuteria srebrna

srebrna bransoletka modułowaBiżuteria srebrna dostępna jest w bardzo szerokim asortymencie. Tworzona przez artystów i projektantów zagościła na stałe w naszym życiu, ciesząc oko i dodając urozmaicenia codziennym i okazjonalnym stylizacjom. Wiele wzorów biżuterii srebrnej zostało stworzone przez światowej sławy projektantów mody, którzy poza garderobą swoje zdolności i pomysły przelali na nietypowy format formy. Modne i nietuzinkowe wzory biżuterii to przede wszystkim naszyjniki, pierścionki i bransoletki.Wykorzystanie srebra jako bazy znalazło odzwierciedlenie kolekcjach biżuterii do kolekcjonowania elementów, a prym wiedzie srebrna bransoletka modułowa z niesamowitą gamą wzorów. Modułowa forma daje wiele możliwości komponowania i dostosowania biżuterii na różne okazje. Bazę stanowi bransoleta srebrna o różnym kształcie. Może to być składająca się z dużych ogniw forma, do której doczepia się zawieszki w różnych kształtach, tzw charmsy. Inny model przypomina budową linkę stanowiącą bazę dla kolistych koralików wykonanych ze szkła murano czy srebra pokrytego emalią lub wysadzanego kamieniami.Bogactwo form i wzorów daje wiele możliwości tworzenia, zmieniania i kolekcjonowania elementów. Wykonane z dużą dbałością o szczegóły i precyzją zachwycająca swą urodą i różnorodnością. Inspirowane dziełami sztuki, przyrodą i codziennością życia tworzą piękne i unikatowe kompozycje dopasowane do indywidualnego stylu. Bransolety modułowe są najnowszym trendem w modzie jubilerskiej. Wiele firm oferuje opatentowane wzory, tworzone z niebywałym zaangażowaniem i pasją, będące małymi dziełami sztuki użytkowej.

Dla każdego biżuteria modułowa ze srebra ma inną symbolikę. Dla jednych to piękny dodatek do stylizacji, a dla innych pamiątka z poszczególnych etapów życia.Jest świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych, formą spełniania małych zachcianek i kolekcjonowania pięknych i niepowtarzalnych dzieł jubilerstwa. Ze względu na duży wybór wzorów,dostępność i uniwersalność bardzo popularna wśród pań w każdym przedziale wiekowym.