Wygodny materac zapewnia nam zdrowy sen każdej nocy. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest codzienny wypoczynek. Dla zdrowego funkcjonowania organizmu, zdrowy sen to jak lek na całe zło, jak reset systemu po kilkunastu godzinach nieprzerwanej pracy. Co jednak zrobić, gdy nasz materac okazuje się nie być aż tak wygodnym, jakbyśmy tego oczekiwali?

Materac do reaktywacji starego łóżka

materac nawierzchniowyZ pewnością większość z nas miała wątpliwą przyjemność spać kiedyś na niewygodnym łóżku. Problemy ze znalezieniem najlepszej pozycji, cierpnięcie nóg w środku nocy, lub poranne bóle pleców, to nic przyjemnego. Można tego uniknąć, dopasowując materac swojego łóżka do indywidualnych wymagań lub ewentualnych problemów zdrowotnych. Jednak zakup nowego materaca, szczególnie jeśli mowa o modelach z wyższej półki, to poważna inwestycja finansowa. Znacznie taniej będzie kupić materac nawierzchniowy. Są to materace, które w prosty i niedrogi sposób sprawią, iż nawet najmniej wygodne łóżko stanie się naszym ulubionym miejscem wypoczynku i z radością będziemy do niego wracać każdej nocy. Materac nawierzchniowy to najczęściej model piankowy, o grubości kilku centymetrów. Rodzaj zastosowanej pianki oraz jej właściwości decydują o szczególnych parametrach materaca. Taki materac z powodzeniem zamieni zbyt twarde łóżko w miękkie i wygodne spanie. Ale może zadziałać także w przeciwną stronę, zwiększając twardość naszego starego materaca. Modele te idealnie nadają się także do wyrównywania wszelkich nierówności, które po latach użytkowania pojawiają się na niemal każdym modelu materaca.

Materace te posiadają także inne zastosowanie, równie praktyczne. Otóż właściciele rozkładanych łóżek, wersalek i tym podobnych,chwalą sobie ten typ materaca, jako idealną nakładkę, która wyrównuje różnej twardości powierzchnie, jakimi charakteryzują się najczęściej łóżka rozkładane.

Kategorie: Wyposażenie